کلینیک قلب دکتر هومان

بهترین مرکز قلب با حضور برترین متخصصین قلب و عروق
Search
بهترین مرکز قلب با حضور برترین متخصصین قلب و عروق

درمان خانگی قلب درد

بهترین درمان درد قلب  با توجه به اهمیت آن، مراجعه به بهترین دکتر متخصص قلب در تهران می باشد. اما درمان خانگی قلب درد هم بی تاثیر نیست و می تواند تا قبل از مراجعه به پزشک درد شما را آرام تر کند.

ما در این مقاله9 درمان خانگی قلب درد که بسیار مفید و موثر می باشند را در اختیارتان قرار میدهیم تا از این درد به صورت موقتی رهایی یابید.

درمان خانگی قلب درد

درمان خانگی قلب درد

درمان خانگی قلب درد

درد قفسه سینه می تواند شدید یا خفیف باشد اما همیشه نشانه حمله قلبی نیست. چندین دلیل دیگر می تواند علت این درد باشد. اما توصیه می شود برای ارزیابی احتمالی بیماری قلبی یا هر بیماری جدی دیگر به پزشک متخصص مراجعه کنید. به محض اینکه مشخص شد این یک مشکل قلبی جدی نیست که باعث درد در قفسه سینه شده و یا هنوز به دکتر مراجعه نکرده اید و به دنبال راهکارهایی برای کاهش درد هستید ، می توانید درمان خانگی قلب درد را  امتحان کنید. در اینجا  9 درمان خانگی قلب درد که بسیار مفید و موثر می باشد ذکر شده است. شما می توانید به منظور کاهش درد خود از این روش ها استفاده نمایید.

9 درمان خانگی قلب درد

1.مصرف عرقیات به همراه گلاب

شما می توانید از عرقیاتی همچون عرق بیدمشک،بهارنارنج به همراه گلاب استفاده نمایید.این ترکیب بسیار آرامبخش است و به بهبود درد شما کمک بزرگی می کند.پس اگر قلب درد دارید و به دنبال یک راه حل آسان و سریع هستید از این روش غافل نشوید!

درمان خانگی قلب درد

2. نوشیدنی گرم بنوشید.

گاهی اوقات تجمع گاز در معده می تواند علت درد قفسه سینه و قلب درد باشد. در این حالت آب گرم یا نوشیدنی های گرمی مانند چای بنوشید. مایعات گرم با از بین بردن گاز جمع شده در بدن درد را تسکین می دهد و نوعی درمان خانگی قلب درد محسوب می شود.

3. از کمپرس سرد استفاده کنید.

اگر درد قفسه سینه به دلیل کشیدگی عضلات ایجاد شود ، می توانید یک کمپرس سرد روی قفسه سینه خود قرار دهید. تهیه یک کمپرس سرد بسیار راه حل ساده ای است. مقداری تکه یخ برداشته و آنها را در پارچه بپیچید. این بسته را به مدت 10 تا 20 دقیقه روی سینه خود قرار دهید. این درمان خانگی قلب درد را به مدت دو یا سه بار در روز انجام دهید. تورم و درد شما بعد از 2 یا 3 روز کاهش می یابد.

4. شیر با سیر بنوشید.

درمان خانگی قلب درد

مصرف شیر به همراه سیر در بهبود قلب درد کمک می کند. حدود 5 تا 7 قطعه سیر خرد شده را در یک لیوان شیر اضافه کنید. شیر را بجوشانید و بنوشید. تکه های سیر را بجوید. این درمان خانگی قلب درد به شما در تسکین درد قفسه سینه کمک می کند.

5. شیر با زردچوبه

شیر و زردچوبه یکی از درمان های خانگی مفید قلب درد برای کاهش درد قفسه سینه است. طرز تهیه این ترکیب شفابخش به این صورت می باشد: یک فنجان شیر داغ را بردارید. نصف قاشق چای خوری پودر زردچوبه را در آن اضافه کنید. برای عطر و طعم ، می توانید فلفل سیاه و عسل را به این مخلوط اضافه کنید.

شاید در نگاه اول توجه شما به طعم بد این ترکیب جلب شود اما اثر بخشی آن به اندازه ای قوی است که با مصرف آن دیگر به طعم نامطلوب آن فکر نمیکنید و فقط اثربخشی آن در نظرتان می آید.

6. از آسپرین استفاده کنید.

درمان خانگی قلب درد

آسپرین این قدرت را دارد که بلافاصله درد قفسه سینه شما را به حداقل برساند. این قرص را با آب مصرف کنید. این ساده ترین درمان برای تسکین فوری درد قلب است.این درمان خانگی قلب درد باید تحت نظر بهترین متخصص قلب و عروق صورت بگیرد.

7. سرکه سیب مصرف کنید.

درمان خانگی قلب درد

مصرف سرکه سیب درمان خانگی قلب درد دیگری به شمار میرود.سرکه سیب به بهبود فرآیند هضم غذا کمک کرده واز تجمع گاز در شکم شما جلوگیری می کند. و در نتیجه با مصرف آن از درد قفسه سینه راحت می شوید. برای بهترین نتیجه می توانید 2 قاشق چای خوری سرکه سیب میل کنید.

8. روی تخت خود دراز بکشید.

 بر روی تخت خود به طوری که سرتان به سمت بالا است ،دراز بکشید. این موقعیت برای آزاد سازی گاز از سیستم بدن شما  که ممکن اسن عامل قلب درتان باشد،مفید است. مدتی در این وضعیت بمانید. مطمئناً احساس درد کاهش یافته و احساس راحتی خواهید کرد.

9. ماساژ پشت را انجام دهید.

ماساژ دادن پشت می تواند به شما در کاهش درد ناگهانی قفسه سینه کمک کند. روی تخت دراز بکشید. و از شخصی ماهر بخواهید ماساژ را شروع کند.اکنون، اطمینان حاصل کنید که قسمت فوقانی کمر شما ماساژ داده می شود. این نه تنها باعث کاهش درد قفسه سینه بلکه سایر دردهای جسمی شما را بهبود میبخشد.

9 درمان خانگی قلب درد فوق برای کاهش درد و آرام گرفتن آن تا قبل از مراجعه به پزشک استفاده می شود اما برای درمان قطعی و سریع میبایست به بهترین متخصص قلب و عروق مراجعه نمایید.

کلینیک قلب دکتر هومان با دارا بودن انواع تست های تشخیصی و حاذق ترین پزشکان قلب و عروق ، شما را در رسیدن به قلبی سالم وزندگی آرام همراهی خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید