کلینیک قلب دکتر هومان

بهترین مرکز قلب با حضور برترین متخصصین قلب و عروق
بهترین مرکز قلب با حضور برترین متخصصین قلب و عروق

درمان تپش قلب و اضطراب

درمان تپش قلب و اضطراب؛ تاثیر اضطراب و استرس روی سیستم قلبی و کنترل تپش قلب

شاید شما نیز این تجربه را داشته باشید که یک روز که اضطراب و استرس شما به بیشترین حد خود رسیده است، با تپش قلب شدید مواجه می‌شوید.

بدون شک این تجربه بسیار ناخوشایند است، گویی که احساس می‌کنید قلب شما همین الان از جای خود کنده می‌شود! حتی ممکن است بترسید که نکند با یک حمله قلبی مواجه شده‌ باشید؟‌ به احتمال زیاد اضطرابی که تجربه کرده‌اید بر روی سیستم قلب شما تاثیر گذاشته و باعث افزایش ضربان قلب شده است. ما در این مقاله می‌خواهیم در مورد روش‌های درمان تپش قلب و اضطراب با شما عزیزان سخن بگوییم و خوشحال می‌شویم اگر تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

درمان تپش قلب و اضطراب

آشنایی با بهترین روش‌های درمان تپش قلب و اضطراب

هر چند تپش قلب یکی از نشانه‌های بیماری قلبی است؛ اما همیشه نیز تپش قلب منشاء جسمی ندارد. در بسیاری از مواقع قرار گرفتن ما در موقعیت‌های سرشار از اضطراب و استرس، می‌تواند باعث ایجاد مشکلات متعددی برای جسم گردد که تپش و تیر کشیدن قلب نیز یکی از آن‌هاست. در صورتی که پس از تجربه اضطراب با تپش قلب مواجه شدید، بهتر است به یک متخصص قلب مراجعه نموده و موضوع را با او در میان بگذارید.

پزشک متخصص ابتدا شروع به بررسی وضعیت قلب شما نموده و اگر به این نتیجه برسد که تپش قلب شما با اضطرابی که تجربه کرده‌اید مربوط است، درمان‌های لازم را به شما ارائه خواهد نمود. با ما در ادامه مطلب همراه باشید تا شما را با برخی از متداول‌ترین روش‌های درمان تپش قلب و اضطراب آشنا کنیم:

 1. دارو درمانی

گاهی اوقات پزشکان با توجه به شرایط بیمار خویش، تصمیم می‌گیرند که از دارو درمانی برای رفع اضطراب و تپش قلب بیمار خود استفاده نمایند. در حال حاضر داروهای ضد اضطراب و ضد افسردگی بسیار خوبی در دسترس ما قرار دارند که با مصرف هر کدام از آن‌ها می‌توانیم اضطراب و تپش قلب خود را کنترل کنیم.

از جمله معروف‌ترین این داروها می‌توان به مسدود کننده‌های بتا مانند پروپرانولول، بنزودیازپین‌ها مانند آلپرازولام و دیازپام اشاره نمود. فراموش نکنید که هیچ کدام از این داروها را نباید بدون مشورت با پزشک خویش مصرف نمایید، چرا که ممکن به مصرف برخی از آن‌ها عادت پیدا کنید و در ادامه، تعادل زندگی شما از بین برود.

 1. روان درمانی

اضطراب از آن دسته بیماری‌هایی است که به روح و روان انسان ارتباط دارد. بنابراین زمانی که شما به یک پزشک مراجعه نموده و از او سوال می‌کنید که آیا اضطراب باعث تپش قلب می شود؟ و برای درمان آن چه کنم؟ بدون شک روان درمانی را برای شما تجویز می‌نماید. در این گونه مواقع شما باید به یک روانپزشک یا روانشناس حاذق و با تجربه مراجعه نموده و با کمک او، ریشه اصلی اضطراب خود را پیدا کرده و آن را برطرف نمایید.

 1. ورزش

یکی از بهترین و امن‌ترین راهکارهایی که برای درمان تپش قلب و اضطراب پیش روی ما وجود دارد، انجام فعالیت‌های ورزشی است. در شرایطی که دچار اضطراب و استرس می‌شوید اگر پیاده روی کنید، به شنا بپردازید و یا ورزش دلخواه خود را انجام دهید، مشاهده خواهید نمود که تا حدود بسیار زیادی از اضطراب شما کاسته شده و تپش قلب شما نیز به حالت عادی بازگشته است.

 1. سبک زندگی سالم

در کنار تمامی مواردی که برای درمان تپش قلب و اضطراب خود رعایت می‌کنید، از یاد نبرید که باید یک سبک زندگی سالم و ایده‌آل برای خود انتخاب کنید. به عنوان مثال شما باید از یک رژیم غذایی سالم پیروی کنید و از مصرف موادی که هیچ گونه ارزش غذایی ندارند بپرهیزید.

در طول روز به میزان کافی آب بنوشید و مصرف نوشیدنی‌های کافئین دار مانند قهوه و چای را به حداقل خود برسانید. برای آن که هیچ گاه به تپش قلب و اضطراب دچار نشوید، هرگز از سیگار و مشروبات الکلی استفاده نکنید. تا می‌توانید خوب بخوابید و یک خواب استاندارد و متعادل به خود هدیه دهید.

 1. مدیریت استرس

هرگز نمی‌توانیم در زندگی از قرار گرفتن در موقعیت‌هایی که به ما استرس و اضطراب زیادی وارد می‌کنند فرار کنیم. اما می‌توانیم با تکنیک‌های فراوانی که علم پزشکی و روانپزشکی کشف کرده است، استرس خود را مدیریت نماییم.

به عنوان مثال شما می‌توانید در چنین لحظاتی، نفس‌های عمیق بکشید، مدیتیشن کنید و یا ورزش یوگا را انجام دهید. گوش دادن به موزیک‌های آرامش بخش و صحبت با یک مشاور یا دوست، می‌تواند به شما برای رفع اضطراب و تپش قلب کمک فراوانی نماید.

 

به راستی آیا اضطراب باعث تپش قلب می‌شود؟

زندگی این روزهای ما، خالی از اضطراب و استرس نیست؛ هر چقدر هم ما سعی کنیم یک زندگی آرام و سرشار از صلح و شادی برای خود ایجاد کنیم، باز هم عوامل بسیار زیادی وجود دارند که باعث ایجاد اضطراب برای ما می‌شوند.‌ در واقع ما نمی‌توانیم از اضطراب فرار کنیم و باید در هنگام رویارویی با آن، تکنیک‌های کنترل آن را بلد باشیم و انجام دهیم تا از عواقب آن در امان بمانیم.

یکی از مهم‌ترین سوالاتی که برای برخی از افراد به وجود می‌آید این است که به راستی آیا اضطراب باعث تپش قلب می‌شود؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم بله؛ پژوهش‌ها و بررسی‌هایی که دانشمندان در طول سال‌های اخیر انجام داده‌اند، تایید می‌کند که اضطراب یکی از اصلی‌ترین عواملی است که تپش قلب را به همراه دارد.

زمانی که شما در یک موقعیت سرشار از استرس قرار می‌گیرید، بلافاصله جسم شما شروع به تغییرات فیزیولوژیکی، روانی و عاطفی می‌نماید. تمام این کارها به این سبب انجام می‌شود که جسم ما گمان می‌کند در یک موقعیت تهدید آمیز قرار گرفته است و باید برای جنگ یا فرار از آن آماده شود. در واقع بسیاری از تغییراتی که در جسم ما رخ می‌دهند (که مهم‌ترین آن‌ها تپش قلب است) به منظور افزایش گردش خون برای مقابله با تهدید احتمالی انجام می‌شود.

سیستم بدن انسان به گونه‌ای طراحی شده است که با قرار گرفتن در شرایط استرس زا، به سرعت شروع به واکنش‌های فیزیولوژیکی و روانی می‌نماید. به همین سبب است که با مواجه شدن با چنین شرایطی، به سرعت تغییراتی مانند تپش قلب، تنفس سریع و… را در بدن خود احساس می‌کنیم. گویی بدن ما در حالت آماده باش قرار گرفته است تا با هر آن‌چه حیات و زندگی آن را تهدید می‌کند مبارزه کند.

 

بهترین راه درمان تپش قلب و اضطراب با تغییرات ساده در سبک زندگی

اگر شما برای درمان تپش قلب و اضطراب خود به یک پزشک متخصص مراجعه کنید، علاوه بر درمان‌های متداولی که به آن‌ها اشاره کردیم، از شما خواهد خواست که تغییراتی در سبک زندگی خود به وجود آورید.‌ گاهی اوقات واقعاً برای درمان اضطراب و تپش قلب، نیازی به مصرف هیچ دارویی نداریم.

تنها کافی است تغییرات ساده‌ای در سبک زندگی خود به وجود آوریم تا هر چه زودتر دوباره آرامش به جسم و جان ما بازگردد.  در ادامه مطلب برخی از مهم‌ترین راهکارهایی که می‌توانید با انجام آن‌ها اضطراب خود را کاهش دهید و تپش قلب خود را به حالت تعادل درآورید اشاره می‌کنیم:

 • رژیم غذایی سالم

یکی از بهترین راهکارهایی که می‌توانیم برای درمان تپش قلب و اضطراب در دسترس شما عزیزان قرار دهیم، پیروی از یک رژیم غذایی سالم است. شما باید در طول روز از مواد غذایی که سرشار از انواع ویتامین‌ها، مواد معدنی، پروتئین‌ها و چربی‌های اشباع نشده هستند استفاده کنید.

هر چند شما همیشه باید برای سلامتی جسم خود از مواد غذایی سالم استفاده کنید، اما این موضوع در شرایط استرس و اضطراب، بیش از پیش اهمیت پیدا می‌کند. چرا که شما با قرار گرفتن در چنین موقعیت‌هایی، بیش از پیش نیاز به مراقبت دارید و باید با مصرف غذاهای سالم و مقوی، به خوبی از خود مراقبت نمایید.

فراموش نکنید که مصرف نوشیدنی‌های کافئین دار، الکل، سیگار، غذاهای سرخ شده و فست فودها، می‌تواند آسیب‌های فراوانی برای سلامتی شما به همراه آورد. به جای این مواد سعی کنید از میوه‌ها، سبزیجات و آب به میزان کافی استفاده کنید تا جسم شما سلامتی خود را از دست ندهد.

 • ورزش

بسیاری از پزشکان عقیده دارند ورزش یکی از بهترین راهبردهای درمان تپش قلب و اضطراب به شمار می‌رود. به خصوص اگر ورزش‌ها را به صورت گروهی انجام دهید، تاثیرات شگفت انگیزی برای سلامتی جسم و جان شما به همراه خواهد داشت. زمانی که انسان خود را به یک گروه متعلق بداند، اضطراب و استرس او به میزان فراوانی کاهش پیدا خواهد کرد.

اما اگر امکان انجام ورزش‌های گروهی را ندارید، خود را ناراحت نکنید. چرا که ورزش‌های انفرادی نیز می‌توانند بخش زیادی از اضطرابی که تجربه می‌کنید را از بین ببرند. بنابراین به این موضوع فکر کنید که به چه ورزشی علاقه دارید و بر اساس شرایط جسمی خود، یکی از این ورزش‌ها را انتخاب کرده و روزانه به صورت مستمر انجام دهید.

 • برنامه ریزی

شاید برای شما نیز جالب باشد اگر بگوییم که شما می‌توانید با برنامه ریزی و مدیریت زمان، تا حدود زیادی اقدام به درمان تپش قلب و اضطراب خود نمایید. زندگی که این روزها بسیاری از ما آن را تجربه می‌کنیم، بسیار شلوغ و پرمشغله است. در واقع بسیاری از استرس‌ها و اضطراب‌هایی که تجربه می‌کنیم به سبب همین مسئله است.

اگر احساس کنیم کارهای ما بر روی همدیگر تلنبار شده و وقت کافی برای انجام هیچ کدام از آن‌ها را نداریم، خواه ناخواه به استرس و اضطراب دچار می‌شویم.‌ در این گونه مواقع، یک برنامه ریزی صحیح به ما کمک می‌کند تا زمان را در اختیار بگیریم و فرصت کافی برای سر و سامان دادن به کارهای خود داشته باشیم. بنابراین برای در امان ماندن از اضطراب و استرس، برنامه ریزی روزانه، هفتگی، ماهیانه و سالیانه را فراموش نکنید.

 • انجام کارهای مورد علاقه

انجام چه کارهایی در زندگی به شما احساس آرامش می‌دهد؟ آیا کتاب خواندن حال شما را خوب می‌کند یا گشت و گذار در طبیعت؟ اگر با یک دوست صحبت کنید به حال خوش می‌رسید و یا اگر در تنهایی به یک موزیک آرامش بخش گوش کنید؟ در مواقعی که اضطراب و استرس را تجربه می‌کنید، باید کارهای سالمی که آرامش را به جسم و جان شما بازمی‌گردانند انجام دهید.

آن‌گاه خواهید دید که تا چه میزان اضطراب شما کاهش پیدا کرده و دیگر تپش قلب شدید را تجربه نمی‌کنید. بدین منظور شما باید شناخت کافی از خودتان داشته باشید و بدانید با قرار گرفتن در چنین شرایطی، با انجام چه کاری روح و جان شما آرام می‌شود.

درمان تپش قلب و اضطراب با استفاده از بهترین دمنوش‌ها

اگر شما نیز در زندگی همواره با اضطراب و استرس مواجه هستید و این موضوع بر روی عملکرد قلب شما تاثیر گذاشته است، به شما پیشنهاد می‌کنیم حتماً به یک متخصص قلب و عروق مراجعه کنید. قلب یکی از مهم‌ترین سیستم‌های حیاتی بدن ما انسان است که عمر و زندگی ما به آن بستگی دارد. بنابراین شما باید هر مشکل و اختلالی را در آن جدی گرفته و با کمک یک متخصص با تجربه آن را درمان کنید.

در کنار تمامی روش‌های درمان تپش قلب و اضطراب که پزشک متخصص برای شما در نظر می‌گیرد، شما می‌توانید از انواع دمنوش‌ها نیز استفاده کنید. هر چند مصرف این دمنوش‌ها هیچ ضرری ندارد، اما مصرف آن‌ها نمی‌توان جایگزین روش‌های درمان پزشکی باشد. در واقع شما می‌توانید از دمنوش‌ها به عنوان یک راهکار مکمل برای درمان تپش قلب و اضطراب خود استفاده کنید. در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا شما را با برخی از بهترین و موثرترین دمنوش‌ها برای کاهش اضطراب و استرس آشنا کنیم:

 1. دمنوش نعناع

اگر بخواهیم به یکی از بهترین دمنوش‌هایی که در مواقع استرس می‌توانید از آن استفاده کنید اشاره کنیم، بدون شک از دمنوش نعناع نام خواهیم برد. نعناع یکی از گیاهانی است که به سبب خواص آرامش بخشی خود شناخته شده است. همچنین نعناع باعث آرام سازی عضلات شده و هر نوع تنش عصبی را از بین می‌برد.

خوشبختانه گیاه نعناع هیچ نوع کافئینی در خود ندارد، بنابراین به راحتی می‌توانید آن را قبل از خواب میل نموده و یک خواب راحت و آرام به خود هدیه دهید. برای تهیه این دمنوش خوشمزه و شفابخش، برگ‌های تازه یا خشک شده نعناع را درون آب جوش ریخته و صبر کنید تا دم بکشند.

سپس آن را میل کنید؛ اگر می‌خواهید دمنوش شما طعم شیرین پیدا کند، پس از آن که ولرم شدن اندکی عسل به آن اضافه کنید. فراموش نکنید که اگر باردار هستید، نباید از دمنوش نعناع استفاده کنید، چرا که ممکن است سقط جنین را به همراه داشته باشد.

 1. دمنوش اسطوخودوس

اگر می‌خواهید در لحظات سرشار از استرس و اضطراب، آرامش خاطر را تجربه کنید، به شما پیشنهاد می‌کنیم از دمنوش اسطوخودوس استفاده کنید. برخی از افراد این گیاه را به نام لاوندر نیز می‌شناسند و از خواص آرامش بخشی آن بهره‌های فراوانی می‌برند. با نوشیدن این دمنوش عالی و بی نظیر، اعصاب شما آرامش فراوانی پیدا کرده و خلق و خوی شما بهبود پیدا می‌کند.

البته به سبب آن که اسطوخودوس می‌تواند رطوبت بدن شما را از بین برده و باعث خشکی مغز شود، بهتر است این دمنوش را در طول روز استفاده کنید. شیوه تهیه دمنوش اسطوخودوس نیز مانند سایر دمنوش‌هاست. کافی است برگ‌های خشک شدن این گیاه ارزشمند را درون آب جوش ریخته و کمی صبر کنید تا دم بکشد و سپس آن را میل کنید.

 1. دمنوش بابونه

یکی دیگر از بهترین دمنوش‌هایی که برای درمان تپش قلب و اضطراب خود می‌توانید از آن استفاده کنید، دمنوش بابونه است. تنها کافی است یک فنجان از این دمنوش بی نظیر را میل کنید تا آرامش به جسم و جان شما بازگردد. این دمنوش دارای طبع گرمی است و اگر شما همواره از غذاهایی با طبع سرد استفاده می‌کنید، دمنوش بابونه تعادل را در سیستم جسم شما برقرار می‌کند.

هر چند این دمنوش برای زنان در سه ماهه اول بارداری ممنوع است، اما برای سالمندان و سایر افراد اثرات فوق العاده‌ای دارد. برای تهیه این دمنوش، کافی است برگ‌های خشک شده گیاه بابونه را در آب جوش ریخته و صبر کنید تا دم بکشد. سپس آن را از صافی رد کرده و میل کنید و از طعم دلنشین آن لذت ببرید.

 1. دمنوش به

به یکی از خوشبوترین میوه‌هایی است که در دسترس ما وجود دارد. در ترکیبات این میوه انواع ویتامین‌ها وجود دارند که ویتامین‌های گروه بی از جمله آن‌ها هستند. بنابراین اگر شما در مواقع اضطراب از دمنوش به استفاده کنید، خیلی زود آرامش به جسم و جان شما بازمی‌گردد.‌

برای آن که بتوانید همواره دمنوش به را در دسترس خود داشته باشید، باید به را به خوبی شسته و تمیز کنید و سپس آن را رنده کنید. در ادامه رنده‌های به را بر روی یک پارچه پهن کرده و صبر کنید تا به خوبی خشک شوند. بهتر است پس از آن که رنده‌های به خشک شدند، آن‌ها را درون ماهیتابه ریخته و بدون روغن تفت دهید تا رنگ آن‌ها تغییر کند.

این دمنوش را می‌توانید درون شیشه ریخته و ماه‌ها نگهداری کنید. سپس در مواقعی که دچار اضطراب می‌شوید، مقداری از ذرات خشک شده به را درون آب جوش ریخته و دم کنید.

 1. دمنوش چای سبز

در میان انواع دمنوش‌هایی که در دسترس ما وجود دارند، چای سبز یکی از بهترین انتخاب‌ها برای کاهش استرس و اضطراب به شمار می‌رود. در ترکیبات چای سبز مقادیر فراوانی از آنتی اکسیدان‌ها، پلی فنول و ال تیانین وجود دارد که تاثیر بسزایی در درمان تپش قلب و اضطراب به همراه دارد.

البته به سبب آن که چای سبز حاوی مقادیر فراوانی از کافئین است، بهتر است آن را قبل از خواب مصرف نکنید تا دچار بی خوابی نشوید. فراموش نکنید که در نوشیدن چای سبز باید حد تعادل را رعایت کنید، چرا که زیاده روی در مصرف آن باعث کاهش فشار خون، کاهش قند خون و آسیب به کبد می‌شود.

ورزش روزانه راهی موثر برای درمان تپش قلب و اضطراب

اگر شما برای درمان تپش قلب و اضطراب به یک پزشک متخصص مراجعه کنید، احتمالاً یکی از راهکارهایی که به شما می‌دهد، ورزش کردن است. تحقیقات نشان دهنده آن است که یک ورزش اصولی و مناسب، مانند یک داروی ضد افسردگی و تسکین دهنده قوی عمل می‌کند.

بنابراین شما می‌توانید بسیاری از موقعیت‌های استرس زای زندگی خود را با انجام ورزش‌های مناسب پشت سر بگذارید. همچنان در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا برخی از بهترین ورزش‌ها برای درمان اضطراب و تپش قلب را با شما عزیزان در میان بگذاریم:

 • یوگا

اگر بخواهیم یکی از بهترین ورزش‌هایی که به درمان تپش قلب و اضطراب کمک فراوانی می کنند را به شما عزیزان معرفی کنیم، بدون شک از یوگا نام خواهیم برید. در سراسر جهان، ورزش یوگا در لیست بهترین ورزش‌ها برای کاهش استرس و اضطراب قرار گرفته است. یوگا در واقع یک نوع مراقبه است که نه تنها باعث آرامش ذهن و روان شما می‌شود، بلکه عضلات شما را قدرتمند و منعطف می‌سازد. با ورزش یوگا، ذهن به آرامش بی نظیری دست پیدا کرده و اضطراب شما کاهش پیدا می‌کند.

 • پیاده روی

در میان انواع ورزش‌هایی که برای کاهش اضطراب پیشنهاد می‌شوند، نام پیاده روی همواره به چشم می‌خورد. پیاده روی یکی از آسان‌تری ورزش‌هایی است که تمامی افراد در هر زمان و مکانی می‌توانند به راحتی آن را انجام دهند. ورزش پیاده روی به تجهیزات خاصی نیاز ندارد و جزو یکی از سبک ترین ورزش‌هایی است که سلامتی را با خود به ارمغان می‌آورد.‌

به همین دلیل است که همواره پزشکان به کسانی که از اضطراب رنج می‌برند، پیشنهاد می‌کنند که در طول روز، حتی اگر شده برای نیم ساعت، به پیاده روی مشغول شوند.‌ به این صورت نه تنها جسم آ‌ن‌ها از قرار گرفتن در معرض انواع بیماری‌ها در امان می‌ماند، بلکه روح و روان انسان نیز از اضطراب و استرس خالی می‌شود.

 • رقص

حیف است از ورزش‌هایی که برای درمان تپش قلب و اضطراب مفید هستند صحبت کنیم و هیچ اشاره‌ای به رقص نکنیم. تحقیقات و بررسی‌ها نشان دهنده آن است که رقص و حرکات موزون، سبب می‌شوند که شما از نظر جسمی و روحی در شرایط بسیار خوبی قرار بگیرید.

پزشکان عقیده دارند کسانی که در طول هفته تنها 2 روز را به رقص اختصاص می‌دهند، کمتر از دیگران در معرض بیماری‌هایی مانند تپش قلب، آلزایمر و اضطراب قرار می‌گیرند. رقص و حرکات موزون، هورمون‌های شادی را در بدن انسان ترشح می‌کند و به این صورت او را از هر گونه اضطراب و استرسی دور نگه می‌دارد.

 • تای چی

تای چی یکی از بهترین ورزش‌هایی است که انجام منظم و روزانه آن، هر گونه استرس و اضطرابی را از وجود انسان دور می‌کند. تای چی در واقع یکی از انواع هنرهای رزمی باستانی کشور چین است که با وجود گذشت سال‌ها و قرن‌های بسیار طولانی از ابداع آن، هنوز هم بهترین راه برای سلامت جسم و جان به شمار می‌رود.‌

اصلی‌ترین هدفی که در ورزش تای چی دنبال می‌شود، تمرکز بر روی تنفس هوشیار، آرامش ذهن و تمرینات بدنی است. تای چی نیز مانند یوگا، یکی از بهترین روش‌های مدیتیشن به شمار می‌رود. شما با انجام چنین ورزشی، می‌توانید بر روی لحظه حال تمرکز نموده و هر گونه نگرانی و اضطرابی را از خود دور کنید.

اگر ورزش تای چی را به صورت منظم و روزانه انجام دهید، مشاهده خواهید کرد که نه تنها قدرت انعطاف پذیری بدن شما افزایش پیدا کرده است، بلکه پر انرژی‌تر از همیشه شده‌اید. پس از انجام این ورزش، خواب آرام و با کیفیتی را تجربه نموده و سلامتی قلب و عروق خود را به دست خواهید آورد.

 • پیلاتس

یکی از ورزش‌های محبوبی که این روزها بسیاری از افراد به انجام آن مشغول هستند، ورزش پیلاتس است. طی این ورزش شما می‌توانید یک هماهنگی بی نظیر میان ذهن و مغز خود برقرار نمایید. در صورتی که ورزش پیلاتس را به صورت منظم و همیشگی انجام دهید، خواهید دید که آگاهی شما نسبت به جسم و حرکات جسم بیشتر شده است.

بنابراین اگر زندگی شما به گونه‌ای است که همواره در معرض موقعیت‌های سرشار از اضطراب و استرس قرار دارید، ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که در طول هفته، چند روزی را به انجام ورزش پیلاتس اختصاص دهید.

سخن پایانی

همه ما در طول زندگی خویش با اضطراب و استرس مواجه می‌شویم و این موضوع اجتناب ناپذیر است.‌ اضطراب اگر به موقع کنترل و درمان نشود، می‌تواند آثار ناخوشایندی با خود به همراه داشته باشد و حتی جسم انسان را بیمار کند. اگر از ما بپرسید آیا اضطراب باعث تپش قلب می‌ شود؟ بدون شک خواهیم گفت بله؛ اضطراب بر روی عملکرد سیستم‌های مختلف جسم ما انسان‌ها تاثیرات منفی می‌گذارد و قلب نیز یکی از آن‌هاست.

ما با ارائه این مقاله سعی کردیم بهترین روش‌های درمان تپش قلب و اضطراب را با شما عزیزان در میان بگذاریم. به انواع روش‌های پزشکی، درمان‌های خانگی، انواع دمنوش‌ها و بهترین ورزش‌ها برای درمان اضطراب اشاره کردیم.‌ فراموش نکنید که حتماً برای درمان اضطراب و تپش قلب خود، به یک متخصص قلب مراجعه نموده و با راهکارهایی که به شما ارائه می‌دهد، همواره از نظر جسمی و روحی در سلامتی کامل باشید.

دیدگاهتان را بنویسید