کلینیک قلب دکتر هومان

بهترین مرکز قلب با حضور برترین متخصصین قلب و عروق
Search
بهترین مرکز قلب با حضور برترین متخصصین قلب و عروق

دکتر متخصص درد قفسه سینه

دکتر متخصص درد قفسه سینه؛ بهترین گزینه برای جلوگیری از حمله و سکته قلبی

درد جناغ سینه از نشانه های شایع عارضه های قلبی می باشد و باید به آن توجه شود، زیرا کوچکترین نشانه های جدی از علائم این عارضه می باشد و اگر سریعا توسط دکتر متخصص درد قفسه سینه شناسایی و درمان نشوند، می توانند برای شما مشکلاتی زیادی مثل حمله و ایست قلبی به وجود آورند،البته امکان دارد که علت درد استرنوم سینه دلیل دیگری داشته باشد. بعضی مواقع دلیل دیگر درد جناغ سینه می تواند،  دلایل ریوی، گوارشی و… داشته باشد و می توان برای سلامتی قلب آن ها را مورد ارزیابی قرار داد. در این مقاله قصد داریم، درمان درد استرنوم سینه توضیح دهیم.

قرص آسپرین برای درمان واریس

آنچه در این مقاله می خوانید :

دکتر متخصص درد قفسه سینه

دکتر متخصص درد قفسه سینه در مراقبت قلب و رگ های خون تخصص دارد و پزشک متخصص درد جناغ سینه در صورتی که اختلالات قلب و عروق ایجاد شود، آن ها را شناسایی و درمان می کند. پزشک متخصص درد استرنوم سینه همچنین می تواند، در حیطه های مختلف که در هنگام تولد به آن دچار بوده اید، به شما کمک نماید. بعضی مواقع درد استرنوم سینه دلیل جدی داشته و تنها راه بهبود آن جراحی است.

دکتر متخصص درد قفسه سینه می تواند، شما را به یک جراح متخصص در مرکز درمانی قلب بفرستد تا به شما روش درمانی  پیشنهاد کند. پزشک متخصص درد استرنوم سینه می تواند، علاوه بر درمان و شناسایی درد استرنوم سینه به این عارضه قلبی یک برنامه برای زندگی مناسب به شما پیشنهاد کند که از ابتلای شما به عارضه های قلبی در سنین بالاتر پیشگیری کند.

پزشک متخصص درد جناغ سینه به مدت 4 سال در دانشکده پزشکی و بعد از آن به مدت 3 سال به عنوان رزیدنت و 3 سال دیگر در زمینه تخصص قلب آموزش می بیند. بعد از آن پزشک متخصص درد استرنوم در دوره فلوشیپ شرکت نموده و بر روی این ناحیه متمرکز می شود.

در صورت ایجاد درد جناغ سینه به یک دکتر متخصص درد قفسه سینه ماهر در یک مرکز تخصصی قلب معتبر رجوع کنید تا سریعا دلیل درد جناق سینه مشخص شده و درمان شود.

 

علل درد قفسه سینه توسط دکتر متخصص درد قفسه سینه

درد استرنوم همیشه به معنای حمله قلبی نمی باشد و پزشک متخصص درد جناغ سینه علت آن را پیدا کرده زیرا زندگی انسان را تهدید می کند. علل درد جناق سینه توسط دکتر متخصص قفسه سینه شناسایی و درمان می شود. توسط این آزمایشات درد استرنوم تشخیص داده می شود و موارد زیر است.

 • نوار قلب: عملکرد قلب توسط نوار قلب ثبت می شود و به شناسایی عارضه کمک می نماید. قسمت هایی از قلب که دچار اکسیژن رسانی کم شده اند، تغییراتی را بر روی نوار قلب به وجود می آورند و نوار قلب نشان دهنده حمله قلبی است.
 • سی تی اسکن: سی تی اسکن آمبولی ریه و دایسکشن آئورت را تشخیص می دهد.
 • آزمایش خون: امکان دارد که پزشک متخصص درد جناغ سینه برای شناسایی درد استرنوم از آنزیم هایی که در خون رها می گردد، استفاده نماید.
 • اکوکاردیوگرام: در این روش با کاربرد اولتراسوند حرکت قلب و دریچه های آن مشخص می گردد. برای دریافت تصاویر بهتر اکو از راه مری یا از راه دهان صورت می گیرد.
 • آزمایشات استرس: در این روش پاسخ قلب به استرس با بیشتر شدن ضربان قلب مورد بررسی قرار می گیرد و در صورت ارتباط این درد با قلب آزمایشات مختلف استرس مثل تردمیل و… وجود دارد.
 • آنژیوگرافی: این آزمایشات به پزشک متخصص درد جناغ سینه کمک می کند تا شریان های قلب را که مسدود شده اند، را شناسایی کند. در این روش رنگ مایع که از طریق رگ ها تغذیه می گردد، به وسیله کاتتر تزریق می شود و باعث پرنگ شدن رنگ رگ ها می گردد و در اشعه ایکس و فیلم نیز دیده می شوند.
 • تصویر برداری توسط اشعه ایکس: این روش به دکتر متخصص درد قفسه سینه امکان می دهد که شرایط ریه ها، اندازه و شکل قلب و رگ های خون را مورد ارزیابی قرار دهد. همچنین به وسیله این روش مشکلات مربوط به ریه مثل ذات الریه نشان داده می شوند.

 

 

علائم درد قفسه سینه

درد در قفسه سینه با عارضه قلبی همراه می باشد، اما بسیاری از افراد که به عارضه قلبی مبتلا هستند، با ناراحتی مواجهه هستند و نشان دهنده درد نیست. امکان دارد که دلیل درد استرنوم با حمله قلبی، مشکل قلبی و موارد زیر همراه باشد. در صورت وجود درد درد استرنوم سینه باید به پزشک متخصص درد جناغ سینه مراجعه کنید. درد استرنوم با نشانه هایی همراه است که شما در صورت مشاهده این علائم باید به پزشک متخصص درد جناغ سینه مراجعه کنید تا درمان شوید.

 • احساس سنگینی در قفسه سینه
 • افزایش درد با شدت فعالیت کم و زیاد می شود.
 • دردی که در پشت شانه ها، گردن و … احساس می شود.
 • تنگی نفس
 • سرگیجه و احساس ضعف
 • عرق سرد
 • تهوع و استفراغ

 

علل درد قفسه سینه و تشخیص آن توسط دکتر متخصص درد قفسه سینه

درد استرنوم می تواند، دلایل مختلفی داشته باشد و توسط دکتر متخصص درد جناغ سینه با استفاده از روش هایی که در بالا ذکر شد، تشخیص داده می شود و درمان می گردد. درمان درد جناغ سینه توسط بهترین متخصص درد استرنوم تشخیص و درمان می شود. در غیر این صورت عوارض خطرناکی به دنبال خواهد داشت.

 • کاردیومیوپاتی و هیپرتروفیک: این بیماری در صورت ضخیم شدن غشای قلب اتفاق می افتد و دلایل ژنتیکی دارد. ضخامت غشای قلب خونرسانی را دچار مشکل می کند. در نتیجه ماهیچه برای پمپاژ خون عملکرد آن دشوار می شود. درد در قفسه سینه بر اثر این مشکل است. از نشانه های این عارضه درد استرنوم سینه، تنگی نفس، سرگیجه، سبکی سر و… است.
 • حمله پانیک: حمله پانیک ناشی از یک حمله عصبی است و امکان دارد که برای هر فردی به وجود آید و به طور معمول در خواب اتفاق می افتد. این عارضه سبب بیشتر شدن ضربان قلب و درد جناغ می گردد. علاوه بر این موارد حالت تهوع، سرگیجه و… از نشانه های این عارضه است.
 • افتادگی دریچه میترال: هر چند که افتادگی دریچه میترال یک مشکل همیشگی می باشد، اما افراد مبتلا به این عارضه نشانه ای ندارند. بنابراین در زمان شناسایی امکان دارد که افراد از داشتن این عارضه تعجب کنند. این عارضه با علائمی همراه است و هنگامی که این علائم دیده می شود، امکان دارد که علت آن نشت خون از طریق دریچه به سمت عقب باشد. این علائم امکان دارد که در افراد متفاوت باشد. در صورت بروز نشانه های این عارضه به پزشک متخصص درد استرنوم سینه مراجعه کنید.
 • حمله قلبی: یکی از علت های خطرناک درد درد استرنوم سینه حمله قلبی است. به طور معمول اگر دلیل درد جناغ حمله قلبی باشد. با نشانه هایی مثل درد در فک، گردن و کمر و… همراه است. در صورت مشاهده نشانه های حمله قلبی در خود و آشنایان با اورژانس تماس بگیرید. در این وضعیت باید آرامش خود را حفظ نمائید تا دستورات به خوبی انجام گردد و به بیمار برای خارج شدن از وضعیت بحرانی کمک نمائید. هر اشتباهی در این وضعیت می تواند، سبب مرگ بیمار شود.
 • میوکاردیت: همان عضله قلب است که با انقباض این عضله خونرسانی قلب صورت می گیرد و با بازگشت خون به سمت قلب این عضله دوباره شل می گردد. میوکاردیت التهاب قلب است. زمانی که قلب دچار التهاب می شود، به دلیل تورم و صدمه رسیدن سلولهایش نمی تواند، خونرسانی را انجام دهد. اگر سیستم ایمنی بدن شما برای مبارزه با این التهاب آنتی بادی تولید کند،

امکان دارد که عضله قلب صدمه بیشتری ببیند. بعضی مواقع تولید پادتن برای مبارزه با این التهاب باعث صدمه به بافت های قلب می شود. در صورت صدمه دیدن بیش از حد سلول های عضله قلب این عضله تضعیف می شود. در برخی موارد این فرآیند سریع اتفاق می افتد و سبب نارسایی قلبی و مرگ ناگهانی می گردد. در بیشتر مواقع قلب تلاش می کند که این سلول های صدمه دیده را بهبود ببخشد. بافت اسکار با بافت عضله قلب تفاوت دارد،

زیرا منقبض نشده و نمی تواند، به خونرسانی قلب کمک نماید و در صورت میزان زیاد این بافت سبب نارسایی قلبی می شود.

 • تشریح با پارگی آئورت: آئورت رگ اصلی قلب است که خون را به قسمت های مختلف بدن پمپاژ می کند. صدمه دیدن آئورت جدا کردن لایه های داخلی آئورت است و شرایط خطرناکی دارد. زمانی که این اتفاق رخ می دهد، جمع شدن خون می تواند، سبب پارگی رگ و یا حتی مرگ بیمار شود. پارگی آئورت خطرناک است. بنابراین نیاز به کمک پزشک متخصص درد استرنوم سینه دارد.

بعضی مواقع یک جراح متخصص درد جناغ باید برای بازسازی این رگ و نجات جان بیمار جراحی را انجام بدهد و پس از آن باید توسط پزشک متخصص درد استرنوم سینه پیگیری درمان صورت گیرد. درد شدید در قفسه سینه یکی از نشانه های این وضعیت خطرناک است.

 • آنژین صدری: زمانی که قلب قادر نیست که اکسیژن کافی را برای عملکرد خود دریافت کند، این عارضه ایجاد می شود. قلب در هنگام انجام دادن ورزش و استرس به دشواری کار می کند. دلایلی مثل تنگ شدن رگ ها سبب عدم دریافت اکسیژن توسط قلب می گردد. تشکیل پلاک موجب مسدود شدن رگ ها می گردد. لخته های خون سبب گرفتگی رگ ها شده و از خونرسانی به قلب به همراه اکسیژن جلوگیری می کنند.
 • تشریح یا پارگی رگ های کرونر: درد ناگهانی که در قفسه سینه، پشت، گردن و شکم که همراه با احساس پارگی در بیمار اتفاق می افتد، می تواند از نشانه های پارگی رگ های کرونر باشد و این وضیعت به اقدامات مراقبتی توسط دکتر متخصص درد قفسه سینه نیاز دارد تا سلامت بیمار دچار خطر نشود.
 • درد جناغ به دلیل مشکلات گوارشی: اختلالات دستگاه گوارش مثل عارضه ریفلاکس مری و معده سبب درد در قفسه سینه می شود و زمانی این عارضه اتفاق می افتد که محتویات معده به داخل گلو برگردد. این امکان دارد که موجب مزه ترش در دهان، احساس سوزش قفسه سینه و گلو گردد و سوزش سر دل معرفی شود. عواملی مثل چاقی، بارداری، مصرف سیگار و… امکان دارد که باعث شروع رفلکس اسید شود. درد استرنوم سینه و سوزش معده به دلیل نزدیک بودن عصب ها به هم شبیه هستند.

مشکلات منقبض شدن مری، اسپاسم و منقبض شدن فشار بالا که می تواند، باعث مشکلات در مری و درد جناغ گردد. حساسیت مری در صورت تغییر در فشار و در معرض اسید قرار گرفتن دردناک شده و این عارضه ناشناخته می باشد. احساس درد ناگهانی در قفسه سینه و همراه با استفراغ امکان دارد که نشانه ای از پارگی مری باشد.

زخم های گوارشی که در معده و روده کوچک هستند، بیشتر در افراد سیگاری، مصرف الکل زیاد و یا استفاده از مسکن مثل آسپرین به وجود می آیند و درد غالبا با مصرف آنتی اسید بهبود می یابد. فتق هیاتال در صورت کشیده شدن بخش بالای معده به سمت درون قفسه سینه به وجود می آید و درد با دراز کشیدن بیشتر می گردد.

اختلالات سنگ های صفراوی که احساس درد و سنگینی در قفسه سینه که بعد از خوردن غذا بیشتر می شود.

 • درد استرنوم سینه مربوط به اختلالات ریوی: یکی دیگر ار سیستم هایی که اختلالات آن سبب درد جناغ می شود، ریه می باشد. درد در سیستم ریوی نیز همانند قلب خطرناک می باشد. از مهم ترین دلایل آن آسم، سل، فروپاشی ریه، ذات الریه و… می باشد.
 • سیستم اسکلتی عضلانی: بعضی مواقع درد استرنوم سینه در اثر عارضه های قلبی نیست. به ویژه در ورزشکاران صدمات مربوط به اسکلتی عضلانی در این قسمت اتفاق می افتد که سبب درد جناغ می شود. از مهم ترین علت های درد جناغ سینه مربوط به سیستم اسکلتی عضلانی مانند صدمه وارده شده به دنده و کاستوکندریت است و باید توسط پزشک متخصص درد استرنوم درمان شود.
 • ناهنجاری های مادرزادی: برخی از افراد هستند که در قفسه سینه خود دارای نقایص ژنتیکی هستند و این نقص ها در افراد به دو صورت مانند سینه کبوتری و سینه قیفی می باشد. در اختلات سینه کبوتری استخوان قفسه سینه در وضعیت جلو قرار دارد و اختلالات سینه قیفی نیز مربوط به افرادی است که قفسه سینه آن ها دارای برجستگی است.

این اختلالات امکان دارد که به شکل حاد و خفیف برای برخی از افراد به وجود آیند که در موارد شدید نیز می تواند، برای برخی از افراد مشکلات قلب و ریوی ایجاد کند. برای درمان این عارضه می توانید، به متخصص جراح قفسه سینه مراجعه کنید و اقدام به جراحی سینه کنید.

 

 

پیشگیری از درد قفسه سینه

افراد درد زانو و کمر را نمی توانند، برخلاف درد جناغ سینه نادیده بگیرند و برای آن تا فردا صبر کنند. علت های درد جناغ سینه را نمی توان در خانه تشخیص داد. در صورت مشاهده درد درد استرنوم سینه، فک، بازوی چپ و قسمت بالایی کمر باید به پزشک متخصص درد استرنوم مراجعه کنید. برای پیشگیری از درد جناغ سینه می توان از ورزش و رژیم غذایی مناسب استفاده کرد. در واقع قبل از این که به درد جناغ مبتلا شوید، می توانید با استفاده از روش های مختلف از آن پیشگیری کنید و

در صورتی که به این درد مبتلا شدید، باید برای درمان آن به یک پزشک متخصص درد استرنوم سینه مراجعه کنید تا پزشک متخصص درد جناغ با استفاده از روش های تشخیصی آن را شناسایی و درمان کند. در غیر این صورت دکتر متخصص درد قفسه سینه از روش جراحی استفاده می کند. شما می توانید، برای پیشگیری از درد جناغ سینه علاوه بر ورزش و رژیم غذایی می توانید، از ویتامین ها نیز استفاده کنید. درد استرنوم همیشه به معنی حمله قلبی نمی باشد. در واقع درد درد استرنوم سینه را باید جدی بگیرید و برای درمان آن به پزشک مراجعه کنید.

درمان خانگی درد قفسه سینه با مشورت دکتر متخصص درد قفسه سینه

درد جناغ سینه به خودی خود بهبود می یابد و لازم به اقدام خاصی نمی باشد. برای درمان درد استرنوم می توان از روش های خانگی استفاده کرد و در صورت تشدید درد استرنوم سینه باید به دکتر متخصص درد قفسه سینه مراجعه کنید. این راهکارها می تواند، برای درمان درد جناغ سینه مفید باشند.

 • استراحت، نفس کشیدن آرام و تغییر وضعیت درد را کاهش می دهد.
 • بعضی مواقع نفس کشیدن عمیق درد درد استرنوم سینه را بهبود می دهد و نفس کشیدن آرام را تا بهبود درد استرنوم ادامه دهید.
 • برای درمان درد استرنوم سینه از داروهای ضد التهاب بدون نسخه می توانید، استفاده کنید.

 

درمان گیاهی درد قفسه سینه

در زمان ایجاد دردهای قلبی می توان یک سری کارهایی را برای درمان آن در منزل انجام داد و سبب جلوگیری از بروز مجدد آن شد. برای درمان درد جناغ سینه سینه علاوه بر درمان های پزشکی می توان از درمان گیاهی نیز استفاده کرد. در صورت عدم بهبودی باید به یک دکتر متخصص درد قفسه سینه مراجعه کنید تا درمان شوید.

 • بادام: استفاده از بادام در صورت ریفلاکس اسید معده ناشی از درد درد استرنوم سینه باشد، موثر است و استفاده از آن برای درد جناغ دلیل علمی ندارد، ولی شواهد زیادی نشان دهنده تاثیر آن بر روی درد جناغ سینه است. نکته ای که باید مد نظر قرار داد، چربی بادام است که سبب ریفلاکس اسید معده شده و سبب تشدید درد جناغ نیز می شود.

برخی از تحقیقات در این حیطه نشان دهنده جلوگیری از بیماری های قلبی است. هر چند استفاده از بادام نمی تواند، سبب توقف سریع درد شود، اما تاثیر زیادی در سلامت کلی قلب دارد.

 • استفاده از نوشیدنی های داغ: نوشیدنی های داغ علاوه بر هضم غذا درد ناشی از نفخ و ورم معده را نیز بهبود می دهند.
 • استفاده از کیسه یخ: یکی از علت های اصلی درد درد استرنوم سینه گرفتگی عضله های این قسمت است که می توان با کیسه یخ آن را تا اندازه ای بهبود داد. درد جناغ سینه ناشی از گرفتگی عضله ها که به علت ورزش، صدمه و فعالیت این قسمت است، را می توان با استفاده از کیسه یخ در این ناحیه بهبود داد.
 • جوش شیرین: اضافه کردن جوش شیرین به آب گرم یا سرد یکی دیگر ار راه های بهبود درد جناغ است. استفاده از محلول جوش شیرین درد معده را کم می کند و در بهبود درد جناغ سینه ناشی از ریفلاکس معده تاثیر دارد.
 • زنجبیل: زنجبیل خواص ضد التهابی دارد و بر اساس تحقیقات زنجبیل سبب بهبود درد معده و جلوگیری از استفراغ می شود. بنابراین می توان درمان درد استرنوم سینه ناشی از ریفلاکس را با زنجبیل بهبود داد.
 • سیر: سیر برای درمان درد های قفسه سینه موثر است. شما می توانید، میخک را با دو حبه سیر خرد شده و یک لیوان شیر ترکیب کنید و مصرف کنید. تحقیقات نشان داده که سیر در درمان بیماری های قلبی و کم کردن رسوب در داخل رگ ها موثر است.
 • زردچوبه: زردچوبه نیز مانند زنجبیل دارای خواص ضد التهابی است و سبب بهبود درد های قفسه سینه می گردد. نوشیدن شیر به همراه زردچوبه قبل از خواب سبب بهبود درد درد استرنوم سینه می شود. استفاده پی در پی از ترکیب شیر و زردچوبه در بلند مدت سبب پیشگیری از بیماری های قلبی می شود، علاوه بر آن ادویه جات کلسترول بالا را کم می کنند.

 

زمان مراجعه به دکتر متخصص درد قفسه سینه

زمانی که افراد به درد جناغ سینه دچار می شوند، این درد ممکن است، ناشی از بیماری های قلبی، آسم، میوکاردیت، آنژین صدری و… باشد. برای درمان درد استرنوم سینه باید به پزشک متخصص درد جناغ مراجعه کنید و در صورت نیاز دکتر متخصص درد قفسه سینه شما را نزد یک جراح متخصص قلب می فرستد. درد جناغ سینه بعضی مواقع گذرا می باشد و در صورت تشدید باید به پزشک مراجعه کنید.

 

اهمیت درمان درد جناغ سینه توسط دکتر متخصص درد قفسه سینه

در صورت مشاهده درد در قفسه سینه باید برای درمان به یک پزشک متخصص درد جناغ مراجعه کنید تا با استفاده از روش هایی که در بالا به آن اشاره شد، به درمان و تشخیص آن بپردازد. درد جناغ سینه به علت مشکلات گوارشی، ریوی و آسم و… رخ می دهد.

در صورت تشدید درد جناغ باید به دکتر متخصص درد قفسه سینه مراجعه کنید تا درمان شوید. در غیر این صورت به عواقب خطرناکی دچار می شوید. درد در قفسه سینه امکان دارد که با قلب ارتباط داشته باشد، به همین دلیل شما می توانید، برای درمان آن به متخصص درد جناغ سینه مراجعه کنید تا درمان شوید.

 

علت درد قفسه سینه بر اثر نفس کشیدن عمیق، ورزش و خواب

در صورتی که فرد در هنگام تنفس عمیق به درد جناغ دچار شود، نگران کننده خواهد بود. پزشک متخصص درد جناغ سینه نوعی از درد جناغ را که با تنفس عمیق ایجاد می شود، را پلورزی نامیده است. درد درد استرنوم سینه در قسمت بالای قفسه سینه سمت چپ در هنگام دراز کشیدن و خواب به علل مختلفی مثل بیماری رگ های کرونر و فشار خون بالا اتفاق می افتد. درد جناغ سینه مربوط به عملکرد قلب و با علائمی مثل تنگی قفسه سینه و درد نمایان می شود.

 

دکتر متخصص درد قفسه سینه چه ویژگی هایی دارد؟

برای درمان درد جناغ سینه باید به دکتر متخصص درد قفسه سینه در مرکز قلب مراجعه کنید. پزشک متخصص درد جناغ سینه باید دارای ویژگی هایی مانند از نظر جغرافیایی نزدیک باشد، دارای مجوز از وزارت بهداشت، با تجربه و ماهر و همدل و دلسوز باشد. برای انتخاب پزشک متخصص درد جناغ باید ویژگی هایی را که ذکر شد، را مد نظر قرار دهید، در غیر این صورت  عواقب خطرناکی خواهد داشت.

 

 

بیماری هایی که با جراحی قفسه سینه درمان می شوند؟

درد جناغ سینه امکان دارد که همیشه بر اثر حمله قلبی نباشد و علل مختلفی داشته باشد. برای درمان درد جناغ سینه باید به دکتر متخصص قفسه سینه مراجعه کنید تا تحت درمان قرار بگیرید، در غیر این صورت پزشک از روش جراحی استفاده می کند. بیماری هایی که با جراحی قفسه سینه تحت درمان قرار می گیرند، موارد زیر می باشند.

 • شواندم
 • اختلالات اعصاب دنده ای
 • سرطان سینه
 • سرطان مری
 • سرطان زنجیره عصبی
 • پارگی در مری
 • سرطان های نوروژنتیک
 • تومورهای عصبی
 • دیورتیکول
 • عارضه های مدیاستین
 • عفونت های ریه
 • درگیری نخاع
 • تمامی اختلالات دیواره قفسه سینه

 

بهبودی درد جناغ سینه توسط دکتر متخصص درد قفسه سینه

برای درمان درد جناغ سینه دارو توسط دکتر متخصص درد قفسه سینه برای شما تجویز می گردد.  برای درمان درد جناغ سینه که ناشی از موارد فوق است، باید به پزشک متخصص درد جناغ سینه مراجعه کنید تا تحت درمان قرار بگیرید. داروهایی که برای برخی از عارضه های مربوط به درد جناغ مصرف می شوند، موارد زیر می باشند.

 • شل کننده های رگ ها: این دارو به عنوان داروی زیر زبانی استفاده می گردد و رگ های قلب را شل می کند، بنابراین خون به آسانی می تواند، در فضاهای کم جریان پیدا کند. برخی از قرص های فشار خون می تواند، سبب شل شدن رگ های خون گردد.
 • داروهای ترومبولیتیک: اگر به حمله قلبی دچار شده اید، امکان دارد که این داروهای برطرف کننده لخته خون را توسط دکتر متخصص درد قفسه سینه را دریافت کنید.
 • آسپرین: اگر پزشک متخصص درد جناغ سینه به درد جناغ ناشی از قلب مشکوک شود، برای درمان درد جناغ سینه احتمالا برای شما آسپرین پیشنهاد می کند.
 • رقیق کننده های خون: اگر یک لخته در رگ های قلب و ریه شما به وجود آمده باشد. برای درمان آن دکتر متخصص درد قفسه سینه داروهایی را به شما پیشنهاد می کند که از انعقاد لخته خون پیشگیری کند تا لخته بیشتر نگردد.
 • داروهای ضد اسیدی: اگر درد جناغ سینه شما بر اثر وارد شدن اسید از معده به مری باشد، دکتر متخصص درد قفسه سینه برای درمان درد جناغ سینه احتمالا داروهایی را تجویز می کند که اسید معده را کم کند.
 • داروهای ضد افسردگی: اگر شما به حملات پانیک دچار شده اید، امکان دارد که پزشک متخصص درد جناغ سینه برای کنترل نشانه های آن داروهای ضد افسردگی به شما پیشنهاد کند. برای درمان آن بعضی مواقع از درمان های روان شناختی در این حیطه استفاده می شود. برای درمان درد جناغ سینه در موارد شدید مانند بازسازی شکاف سرخرگ آئورت و… جراحی انجام می شود.
 • جراحی: جراحی به دو صورت توراکوسکوپی و توراکوتومی انجام می شود. روش توراکوسکوپی یک روش غیرتهاجمی است که بیشتر برای بدست آوردن اطلاعات درباره آنچه که در ریه اتفاق می افتد، استفاده می شود و به مشخص کردن بهترین دوره بهبودی برای افراد کمک می نماید.

این عمل جراحی با ایجاد برش به جستجوی حفره های داخل قفسه سینه می پردازد. توراسکوپ این امکان را به پزشک جراح می دهد که داخل ریه شما را برای شناسایی مشکلات مختلف ریوی مثل سرطان ریه به درستی ببیند. در صورت نیاز نمونه برداری از یک قسمت ریه در طی این فرآیند صورت می گیرد. توراکوتومی یکی ازانواع جراحی قفسه سینه باز است.

برشی که در این نوع از جراحی مورد استفاده قرار می گیرد، بزرگ تر از برش جراحی توراکوسکوپی است. این جراحی به پزشک امکان مشاهده مستقیم ریه را می دهد و آن ها را مورد بررسی قرار می دهد. هوای داخل ریه در حین انجام تست خالی شده و یک لوله تنفس داخل ریه دیگر برای داخل کشیدن هوا استفاده می شود.

در طی انجام این روند از روش های متفاوتی مثل نمونه برداری، حذف توده، حذف کل یا قسمتی از ریه و حذف گره های لنفاوی در صورت نیاز برای افراد استفاده می شود.

 

 

درد قفسه سینه سمت چپ هنگام تنفس

درد قفسه سینه سمت چپ هنگام تنفس گذرا بوده و امکان دارد که درد سکته قلبی به صورت موقت بهبود یابد و مجدد بازگردد. برای درک بهتر درد قفسه سینه سمت چپ هنگام تنفس عوامل خطرساز مانند آنژین صدری، میوکاردیت، حمله قلبی و… را مد نظر قرار دهید. برای درمان درد جناغ سینه سینه سمت چپ هنگام تنفس دکتر متخصص درد قفسه سینه از روش های مختلفی که در بالا ذکر شده است، استفاده می کند و به درمان درد جناغ سینه سمت چپ هنگام تنفس می پردازد.

 

درد در قفسه سینه خطرناک است؟

درد در قفسه سینه به علت های مختلفی که در بالا به آن اشاره شد، رخ می دهد. درد جناغ سینه گذرا می باشد و در صورت تشدید آن باید به پزشک متخصص درد جناغ مراجعه کنید تا درد جناغ سینه با استفاده از روش های بالا شناسایی و درمان شوند.

در هنگام مراجعه به دکتر متخصص درد قفسه سینه امکان دارد که درد جناغ سینه ناشی از مواردی که در بالا ذکر شد، باشد و خطر ساز باشد. درد درد استرنوم سینه اگر ناشی از بیماری قلبی باشد، می تواند، خطرناک باشد و برای درمان درد جناغ سینه سینه باید به یک متخصص قلب و عروق مراجعه کنید تا درمان شوید، در غیر این صورت عواقب خطرناکی به دنبال خواهد داشت.

 

سخن آخر

در مطالب فوق گفته شد که در هنگام درد جناغ سینه باید به پزشک متخصص درد جناغ سینه در یک مرکز قلب معتبر مراجعه کرد. درد در قفسه سینه دارای علائمی می باشد که در مطالب فوق به آن اشاره شد. برای درمان درد جناغ سینه سینه سمت چپ هنگام تنفس باید از درمان های گیاهی و خانگی استفاده کرد و باید تحت نظر پزشک صورت گیرد.

دکتر متخصص درد قفسه سینه برای درمان درد جناغ سینه سینه از روش های درمانی بالا استفاده می کند. پزشک متخصص درد جناغ سینه باید دارای یک سری ویژگی باشد که در موارد فوق به آن اشاره شد. درد جناغ سینه ممکن است که به علت های مختلفی مانند حمله پانیک، مشکلات ریوی، حمله قلبی و… رخ دهد. در این صورت باید به متخصص درد جناغ سینه مراجعه کنید تا درمان صورت گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید