کلینیک قلب دکتر هومان

بهترین مرکز قلب با حضور برترین متخصصین قلب و عروق
بهترین مرکز قلب با حضور برترین متخصصین قلب و عروق

قرص آسپرین برای درمان واریس

قرص آسپرین برای درمان واریس؛ ضدالتهاب و ضدلخته خون جلوگیری از سکته قلبی

“آیا قرص آسپرین برای درمان واریس مفید است؟” واریس یکی از شایع ترین اختلالاتی است که در سیاهرگ های بدن ایجاد می شود و می تواند طیف گسترده از درجات و علائم را در بر گیرد. واریس ها وریدهای بزرگ شده و متورمی هستند که در زیر سطح پوست به رنگ های آبی و بنفش دیده می شوند.

یکی از سوالاتی که امروزه بسیار به گوش می خورد این است که “آیا قرص آسپرین برای درمان واریس مفید است؟” از همین رو تیم ما در این مقاله قصد دارد تا به بررسی ارتباط بین آسپرین و واریس تحت نظر متخصص واریس پا بپردازد. در صورتی که شما نیز با این بیماری دست و پنجه نرم می کنید، تا انتهای مقاله را همراه ما بمانید.

قرص آسپرین برای درمان واریس

 

آیا قرص آسپرین برای درمان واریس مفید است؟

آسپرین به عنوان عامل دارویی ضد تجمع پلاکتی که خواص ضدالتهاب و ضدلخته خون ثابت شده ای دارد، فقط برای آن دسته از مبتلایان به واریس استفاده می شود که واریس هایشان ثانویه بوده و یا دارای بیماری های مزمن سیاهرگ های پا هستند. در قسمت پایین لگن یعنی ساق و ران پا دو دسته ورید وجود دارند که دسته ای از آن ها در عمق و دیگری در سطح قرار گرفته اند.

این دو گروه از رگ ها به هم مرتبط بوده و چنانجه مشکلی در رگ های عمیق ایجاد شود، مانع حرکت خون به سمت بالا می شود و خون به رگ های سطحی پس میزند که این باعث ایجاد واریس های متوسط تا شدید و قطور طنابی می گردد. در ادامه مفصلا متوحه می شوید که آیا قرص آسپرین برای درمان واریس مفید است؟

در مقدمه مقاله مختصرا به توضیح واریس پرداختیم. اکنون شاید این پرسش برایتان ایجاد شود که این سیاهرگ های متورم و برجسته بر اثر چه عاملی در زیر پوست نمایان می گردند؟ در واقع واریس ها به علت تخریب یا تضعیف دیواره سیاهرگ ها به وجود می آیند.

این اختلال در افرادی با مشاغل دارای دوره های ایستادن و نشستن های طولانی و افراد دارای اضافه وزن بیشتر مشاهده می شود. التبه ناگفته نماند که بارداری در خانم ها و ژنتیک نیز رابطه تنگاتنگی با واریس دارند.

یکی از انواع روش های درمانی که امروزه در بین افراد مبتلا به واریس باب شده است، استفاده از دارو آسپرین برای درمان varicose می باشد. پیش از این که به سوال فوق پاسخ دهیم و در رابطه با تاثیر قرص آسپرین برای درمان واریس بگوییم، لازم است که در مورد عملکرد و چگونگی تاثیرگذاری آسپرین در بدن مختصرا توضیحاتی را ارائه نماییم.

آسپرین که یک داروی ضدالتهاب غیراستروئیدی می باشد، در گذشته به عنوان از بین برنده تب و درد مورد استفاده قرار می گرفت؛ اما بعدها متخصصان به خاصیت ضدانعقادی آن پی برده و اکنون از آسپرین جهت رفع لخته خون نیز استفاده می کنند. این دارو کاربرد گسترده ای در درمان بیماری های قلبی دارد و بسته به نوع بیماری فرد با دوزهای مختلفی تجویز می گردد.

به تازگی شایعاتی در رابطه با تاثیر دارو آسپرین برای درمان varicose به گوش می خورد و افراد بسیاری حتی بدون مشورت و تجویز پزشک از آن استفاده می کنند. دلیل این افراد برای استفاده از این قرص ضدالتهابی بودن و نقش آن در از بین بردن لخته خون می باشد اما مسئله این است که این دو عامل دلیل کافی و خوبی جهت استفاده از دارو آسپرین برای درمان varicose محسوب نمی شود.

هیچ مدرک مبنی بر تاثیر قرص آسپرین برای درمان واریس وجود ندارد. به طور خلاصه می بایست متذکر گردیم که تاثیر دارو آسپرین برای درمان varicose ثابت نشده است. لذا استفاده از قرص آسپرین برای درمان واریس نه تنها خاصیت درمانی ایجاد نکرده بلکه ممکن است که فرد را دچار عوارض خطرناکی سازد. در مواردی که واریس در بیمار با اختلال در جریان خون و ایجاد لخته های خونی همراه باشد، ممکن است که پزشک استفاده از آسپرین را در دستورات درمانی خود بگنجاند اما به طور کلی نمی توان اثربخشی دارو آسپرین برای درمان varicose را به عنوان یک قاعده پذیرفت.

توجه داشته باشید که استفاده از دارو آسپرین برای درمان varicose بدون تجویز و یا مشورت پزشک متخصص قلب و عروق می تواند، عواقب زیانباری را به همراه داشته باشد. بنابراین چنانچه به درجات مختلفی از واریس مبتلا هستید، به جای استفاده از دارو آسپرین برای درمان varicose حتما به یک پزشک متخصص قلب و عروق با تجربه مراجعه نموده و از راه های درمانی مفید و مناسب برای رفع علائم خود استفاده نمایید.

 

عوارض قرص آسپرین برای درمان واریس چیست؟

در بخش فوق به عدم تاثیرگذاری قرص آسپرین برای درمان واریس اشاره نمودیم و متذکر گشتیم که استفاده خودسرانه از قرص آسپرین برای درمان واریس اکیدا ممنوع می باشد. در این بخش تصمیم داریم تا به عوارض استفاده از دارو آسپرین برای درمان varicose اشاره کنیم.

توجه داشته باشید که نه تنها دارو آسپرین برای درمان varicose، بلکه سایر انواع داروهایی که افراد به صورت خودسرانه استفاده می کنند، امکان ایجاد بسیاری از عوارض جانبی خطرناک را فراهم می سازند. به همین دلیل توصیه می شود که افراد برای درمان varicose به خصوص واریس پیشرفته به متخصص قلب و عروق مراجعه کرده و از گسترش علائم پیشگیری نمایند.

 • قرص آسپرین برای درمان واریس گاهی برای برخی از افراد آلرژن محسوب می شود.
 • دارو آسپرین برای درمان varicose با برخی دیگر داروها واکنش منفی در بدن ایجاد می کند. همچنین برای برخی از بیماران مانند مبتلایان به دیابت، اختلالات کلیوی، کبدی، آسم و… بسیار مضر است. در حالی که اگر به پزشک متخصص مراجعه نموده باشید، وی پس از بررسی شرایط شما آسپرین را تجویز می کند.
 • قرص آسپرین برای درمان واریس در برخی از موارد شدید واریس حتی ممکن است، سبب خونریزی از سیاهرگ نیز گردد.
 • حالت تهوع و استفراغ از عوارض جانبی مصرف آسپرین و مشتقات آن می باشد.
 • یکی از عوارض جانبی این دارو که به ندرت دیده می شود، سکته خفیف می باشد.
 • قرض آسپرین ممکن است که گوارش افراد را نیز با اختلال مواجه سازد که سوزش سر دل و سوء هاضمه از جمله آن است.

 

به جای قرص آسپرین برای درمان واریس چه دارویی مصرف کنیم؟

اکنون که به عوارض استفاده از قرص آسپرین برای درمان واریس واقف گشتید، حتما این پرسش برایتان ایجاد شده است که به جای دارو آسپرین برای درمان varicose چه دارویی را مصرف کنیم؟. به این دسته از افراد که در پی استفاده از یک دارو برای از بین بردن واریس هستند، بایستی پاسخ دهیم که استفاده از هیچ دارویی برای درمان varicose بدون مشورت با پزشک توصیه نمی شود.

فرقی نمی کند که داروی استفاده شده اختصاصا برای درمان varicose ساخته شده باشد یا خیر؛ در هر صورت استفاده از دارو بدون تجویز پزشک متخصص قلب و عروق مجاز نیست. داروهای تجویز شده برای درمان بعد از معاینه پزشک و ارزیابی شرایط بیمار مورد استفاده قرار می گیرند. پزشک متخصص ابتدا وضعیت سیاهرگ ها و علائم آن را بررسی می کند و سپس در رابطه با سوابق بیماری و مصرف دارو از بیمار سوال می پرسد.

در طی مراحل درمان و تشخیص ممکن است که بیمار جهت انجام سایر روش های تشخیصی مانند آزمایش خون، روش های عکسبرداری و… نیز ارجاع گردد. لذا بیماران حتی با درجات خفیف آسیب دیدگی نباید روند تشخیص و درمان را بی اهمیت شمرده و نادیده بگیرند. با این حال ما در قسمت زیر جهت افزایش آگاهی شما همراهان عزیز برخی از داروهای تزریقی و موضعی درمان واریس را بر می شماریم که پزشک متخصص معمولا از آن ها به جای دارو آسپرین برای درمان varicose استفاده می کند.

 • آمپول پولیدوکانول
 • آمپول سوترادکول
 • آمپول سدیم تترادسیل سولفات
 • واریتنا
 • پماد ونوویتال
 • پماد ونوگل

آیا قرص آسپرین برای درمان واریس مفید است راه درمان واریس چیست؟

اکنون که می دانید قرص آسپرین برای درمان واریس مفید نیست و با انواع داروهای مفید برای درمان varicose آشنا شدید، لازم دانستیم تا به بیان انواع راه های دیگر درمان واریس بپردازیم.

امروزه همزمان با پیشرفت دانش، روش های متنوعی برای درمان واریس کشف شده اند که هر کدام با توجه به شرایط بیمار و میزان آسیب دیدگی توسط پزشک تجویز می گردند. برخی از انواع روش های درمانی به شرح زیر می باشند.

 • اسکلروتراپی

یکی از انواع روش های استفاده شده در درمان واریس های خفیف تا متوسط اسکلروتراپی می باشد. این روش نتایج بی نظیری را در درمان و رفع علائم وریدهای واریسی داشته است. اسکلروتراپی از طریق تزریق صورت می گیرد و بیمار در طی آن درد یا ناراحتی حس نمی کند. این روش درمانی همچنین در مدت کوتاهی انجام می شود و پس از آن بیمار به استراحت و گذراندن دوره نقاهت طولانی احتیاج ندارد.

در اسکلروتراپی پزشک به تزریق ماده اسکلروزات در داخل سیاهرگ ها می پردازد. این ماده سبب تحلیل رفتن وریدها می گردد. بدین ترتیب ظاهر پوست بهبود پیدا کرده و از پیشرفت واریس جلوگیری می شود. لازم به ذکر است که اسکلروتراپی معمولا در 1 تا 3 جلسه انجام می شود و پس از 60 روز اثرات خود را نمایان می سازد.

 • درمان واریس با لیزر رادیوفرکانسی

لیزردرمانی یکی دیگر از راه های از بین بردن سیاهرگ های واریسی است. این روش درمانی که بسیار بی خطرتر از دارو آسپرین برای درمان واریس می باشد، در طی چند جلسه واریس های خفیف تا متوسط را محو می سازد. فرد در هنگام لیزر واریس هیچگونه دردی را احساس نمی کند زیرا متخصص قبل از شروع تاباندن پرتوی لیزر به واریس، محل مورد نظر را با استفاده از ژل مخصوص خنک کننده می پوشاند.

این روش درمانی نیز مانند اسکلروتراپی در طی چند جلسه انجام می شود. یکی از مزیت های مهمی که این روش های درمان دارا می باشند، بی عارضه بودن و موضعی بودن آن ها است. به این صورت که افراد با عوارضی همچون عوارض گوارشی استفاده از قرص آسپرین برای درمان واریس مواجه نمی شوند.

 • فلبتومی

فلبتومی یا فلبکتومی نوعی جراحی واریس می باشد که در موارد متوسط تا شدید مورد استفاده قرار می گیرد. فلبتومی یک جراحی نوین است که بسته به شرایط بیمار با استفاده مواد بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی انجام می شود. میزان تهاجم این روش جراحی در مقایسه با روش های سنتی و قدیمی حراجی واریس بسیار کم می باشد.

پزشک متخصص برای انجام فلبکتومی ابتدا برشی کوچک را در روی پوست ایجاد می کند و سپس با استفاده از یک قلاب سیاهرگ واریسی تخریب شده را خارج می کند. فرد بعد از این نوع جراحی دوره بهبودی طولانی را سپری نمی کند اما از آن جایی که سیاهرگ ها در بیماران مبتلا به واریس آسیب پذیر هستند، افراد بعد از درمان می بایست همچنان با استراحت و انجام اقدامات پیشگیرانه و مراقبتی از بروز مجدد آسیب در وریدها جلوگیری نمایند.

 • جوراب واریسی

استفاده از جوراب های واریسی بهترین راه درمان و پیشگیری از واریس و گسترش آن می باشد. بسیاری از افراد تصور می کنند که پوشیدن جوراب واریسی بدون تجویز پزشک ممکن می باشد و مانند دارو آسپرین برای درمان واریس از آن استفاده می کنند. این در حالی است که جوراب های مخصوص واریس انواع مختلفی دارد که درجات مختلفی از فشار استاندارد شده را بر حسب میلی متر جیوه را به پای بیماران وارد می سازد.

تنها پزشک متخصص است که تصمیم می گیرد، بر اساس شدت آسیب چه نوع جوراب واریس را تجویز نماید. علاوه بر افراد مبتلا به واریس، کسانی که در معرض این بیماری بنا به دلایلی مانند ژنتیک یا مشاغل خاص هستند نیز از این جوراب با مشورت پزشک استفاده می کنند.

 

از چه راه های خانگی برای درمان واریس استفاده کنیم آیا قرص آسپرین برای درمان واریس مفید است؟

حالا که استفاده از قرص آسپرین برای درمان واریس در خانه را مردود دانستیم، لازم است که به راه های دیگری که می توان از آن ها در خانه استفاده نمود اشاره کنیم. متاسفانه بسیاری از افراد بدون آگاهی از روش های درمان سنتی، به استفاده از انواع مواد موضعی بدون مشورت با متخصص می پردازند که این می تواند، سبب تشدید زخم های واریسی گردد. ما در این قسمت قصد داریم تا به بیان راه هایی بپردازیم که بسیاری از آن ها بی عارضه می باشند. اما در هر صورت مشورت با پزشک یا متخصص طب سنتی در هنگام استفاده از روش های خانگی درمان واریس ضروری است.

 • ورزش؛ ورزش اولین و مهمترین راهی است که افراد می توانند از آن به عنوان یک راه درمان و پیشگیری استفاده کنند. انجام حرکات ورزشی مناسب باعث افزایش انعطاف پذیری سیاهرگ ها و همچنین افزایش قدرت ماهیچه های مجاور آن می شود که این سبب درمان و پیشگیری از بروز واریس می گردد. توجه داشته باشید که ورزش ممکن است برای افراد دارای سیاهرگ های واریسی شدید مضر باشد. همچنین افراد می بایست چهت انتخاب حرکت ورزشی با پزشک مشورت نماید.
 • کاهش وزن؛ همانطور که پیش از این نیز اشاره کردیم، اضافه وزن می تواند سبب ایجاد فشار و در نتیجه آسیب به سیاهرگ های پا گردد که این امر عامل بروز واریس است. لذا افراد همزمان با ایجاد سیاهرگ های واریسی باید به جای استفاده از دارو آسپرین برای درمان واریس به درمان چاقی خود بپردازند.
 • داشتن رژیم غذایی غنی؛ تغذیه افراد در کاهش آسیب پذیری سیاهرگ های آن ها بسیار موثر می باشد. بدیهی است که چنانچه فرد دچار کمبود فاکتورهای مهم رشد مانند ویتامین و پروتئین های لازم باشد، بافت های بدنش آسیب پذیر می شوند. افراد می بایست خوردن مواد غذایی و مکمل های دارای آنتی اکسیدان، فیبر، منیزیم، ویتامین ث، ای و… را جایگزین استفاده خودسرانه از قرص آسپرین برای درمان واریس نماید. بدین ترتیب از پیشرفت واریس و علائم آزاردهنده آن جلوگیری خواهد کرد. حذف نمک و قند اضافی از رژیم غذایی یکی از نکات مهمی است که می تواند از افزایش میزان آسیب به رگ های واریسی پیشگیری نماید.
 • توجه به رطوبت پوست؛ افراد با استفاده از انواع مرطوب کننده ها، لوسیون ها، و محصولات مناسب بهداشتی برای پوست بدن می توانند به سلامت پوست و بافت پوششی اطراف رگ ها کمک کنند.
 • پرهیز از پوشیدن کفش های نامناسب؛ کفش هایی که باعث افزایش فشار به ساق پا می شوند، می توانند سبب بروز رگ های واریسی گردند. بنابراین توصیه می شود که افراد از کفش هایی که پاشنه کوتاهی دارند، برای پیاده روی های روزانه استفاده کنند. همچنین دقت کنید که علاوه بر کفش سایر لباس های تنگی که جریان خون به سمت قلب را مختل می کند، می توانند وضعیت واریس را بدتر کنند.
 • استفاده از دمنوش های گیاهی به جای نوشیدنی های کافئین دار؛ نوشیدنی های گیاهی بسیاری وجود دارند که افراد متناسب با طبع خود می توانند آن ها را جایگزین قهوه، چای و نوشابه کند. البته افراد می بایست برای انتخاب دمنوش با متخصص طب سنتی مشورت نموده و از مصرف بیش از اندازه دمنوش ها خودداری کنید زیرا هر دمنوشی با وجود مزایایی که دارد، می تواند عوارض جانبی نیز به همراه داشته باشد.

انواع نوشیدنی مفید برای واریس پا

در قسمت زیر، برخی از انواع نوشیدنی های مفید برای واریس پا را بر می شماریم. اگر پیش از مطالعه این مقاله تجربه استفاده از دمنوش های نام برده را داشته اید و می دانید که حساسیتی به آن ندارید لازم نیست که با متخصص مشورت کنید اما برای استفاده از سایر انواع دمنوش ها باید از تناسب دمنوش و طبع خودتان اطمینان حاصل نمایید.

دمنوش گل سرخ؛ دمنوش گل سرخ یکی از انواع داروهای گیاهی است که مانند قرص آسپرین برای درمان واریس عمل می کند. به این صورت که جریان خون در رگ ها را تسهیل می نماید اما عوارض جانبی دارو آسپرین برای درمان واریس را به همراه ندارد.

دمنوش زنجبیل؛ زنجبیل یک گیاه پرمصرف در قاره آسیا می باشد که تاثیر بسیاری در از بین بردن التهابات دارد. از همین رو می تواند در کاهش علائم دردناک و تورم واریس مفید باشد.

خاکشیر؛ شربت خاکشیر یک نوشیدنی محبوب در فصل تابستان است که دارای فواید بسیاری می باشد. همچنین به طور غیرمستقیم می تواند به افراد مبتلا به واریس کمک کند. افرادی که به طور همزمان دچار یبوست و واریس می باشند، با نوشیدن خاکشیر می توانند یبوست خود را درمان و از وارد آمدن فشار به پا و اندام های تهتانی جلوگیری نمایند.

دمنوش زعفران؛ زعفران طعم و رنگ دهنده اصلی در غذاها و نوشیدنی های ایرانی به شمار می رود و تاثیر بسیاری در حفظ سلامت سیستم گردن خون بدن دارد.

دمنوش چای کوهی؛ این دمنوش یک آنتی اکسیدان و ضدالتهاب قوی است که برای پاکسازی بدن از خون کثیف بسیار موثر است. از همین رو توصیه می شود که افراد به جای استفاده از آسپرین برای درمان واریس از این نوشیدنی خوش رایحه استفاده کنند.

دمنوش به لیمو؛ به لیمو یک گیاه خوشبو و خوش طعم است که دمنوش آن به تنهایی و یا به همراه چای خاصیت تسکین دهندگی و ضدالتهابی دارد.

شاه بلوط هندی؛ این گیاه که به عنوان معجزه درمان واریس شناخته می شود، تاثیر به سزایی در از بین بردن علائم دارد. از این گیاه در ساخت انواع پماد برای واریس استفاده می شود و تا حد زیادی در کاهش تورم عروق مفید واقع می گردد.

دمنوش عناب؛ عناب یک گیاه عالی جهت بهبود وضعیت عروق شناخته می شود. این گیاه در از بین بردن التهاب و رسوبات خون و کبد نیز بسیار تاثیرگذار بوده و این طریق به سیستم گردش خون شما کمک می کند.

 

خوردن اسپند برای درمان واریس مفید است یا قرص آسپرین برای درمان واریس

خوردن اسپند برای درمان واریس بعد از استفاده از دارو آسپرین برای درمان واریس بسیار به گوش می خورد. اما واقعا خوردن اسپند برای درمان varicose موثر است؟ در این بخش می خواهیم، مختصرا به جواب این سوال بپردازینم. در واقع خوردن اسپند برای درمان واریس در طی سنتی و پزشکی با اختلاف نظر مواجه شده است.

متخصصان طب سنتی ممکن است که بعد از بررسی شرایط بیمار خوردن اسپند برای درمان واریس را پیشنهاد کنند؛ چرا که تاثیر این گیاه بر درمان واریس را مشاهده نموده اند. البته توجه داشته باشید که خوردن اسپند برای درمان varicose دارای شرایط خاصی می باشد. به صورتی که متخصص طب سنتی نحوه مصرف آن را آموزش می دهد. یکی از نکاتی که در خوردن اسپند برای درمان varicose باید به آن توجه نمود قورت دادن آن با آب و عدم جویدن اسپند است.

نکات دیگری نیز من باب میزان و زمان مصرف این داروی گیاهی وجود دارد که می بایست توسظ متخصص به بیمار تذکر داده شود. با توجه به مطالب مذکور، می توان نتیجه گرفت که خوردن اسپند برای درمان varicose در شرایطی که متخصص طب سنتی وضعیت بیمار و سوابق بیماری وی را ارزیابی کرده باشد، مفید است. در غیر این صورت خوردن اسپند برای درمان واریس به صورت خودسرانه مانند استفاده از قرص آسپرین برای درمان واریس، فرد را با عوارض ناگواری مواجه می سازد.

 

خواص سیر برای واریس پا

بسیاری از افراد در رابطه با خواص سیر برای واریس پا کنجکاو شده اند و مایل هستند تا بدانند که تاثیر سیر بر واریس پا چیست؟. اگر شما نیز قصد دارید تا با خواص سیر برای varicose پا آشنا شوید، این بخش را مطالعه کنید. در غیر این صورت استفاده نا به جا و بی رویه سیر و همچنین عدم اطلاع از خواص سیر برای واریس پا ممکن است که شما را مانند استفاده از دارو آسپرین برای درمان واریس با علائم شدیدتری مواجه کند.

به راحتی می توان گفت که خواص سیر برای varicose پا بر کسی پوشیده نیست. اکثر مردم از دیر باز تا کنون به علت غنی بودن سیر از ویتامین های ث، ویتامین های گروه ب، منیزیم، فیبر، منگنز، کلسیم و… از آن در غذاهایشان استفاده می کنند. البته ناگفته نماند که عطر سیر نیز در استفاده از آن جهت پخت و پز بی تاثیر نیست. با توجه به ویتامین ها و مواد معدنی که در این گیاه موجود است، می توان به خواص سیر برای varicose پا و سلامت رگ ها پی برد.

اما نکته مهم این جا است که افراد می بایست از این گیاه به شکل خوراکی و در صورت عدم حساسیت به آن استفاده کنند. شایان ذکر است که ما در این بخش خواص سیر برای varicose پا را انکار نمی کنیم؛ اما استفاده موضعی از آن بر روی رگ های واریسی بدون مشورت با متخصص طب سنتی، ممکن است که فرد را با علائم آزاردهنده ای نظیر خشکی و خارش پوست مواجه کند. در نهایت متذکر می گردیم که جهت بهره مندی از خواص سیر برای واریس پا حتما با یک متخصص تغذیه و طب سنتی مشورت نمایید.

 

روغن نارگیل برای واریس خوب است؟

روغن تراپی برای درمان واریس در طب سنتی کاربرد فراوانی دارد. متخصصان از انواع روغن ها جهت این امر استفاده می کنند که یکی از مهمترین آن ها روغن نارگیل برای واریس می باشد. روغن نارگیل برای واریس یک درمان موضعی محسوب می گردد که تا حد زیادی از علائم آزار دهنده آن می کاهد.

فراموش نکنید که روغن نارگیل برای واریس و سایر انواع روغن ها تنها در کاهش علائمی مانند سنگینی، درد و تورم مفید بوده و به از بین بردن رگ واریس کمک چندانی نمی نمایند. در قسمت زیر به برخی از خواص روغن نارگیل برای واریس اشاره می کنیم.

 • روغن نارگیل برای واریس موجب کاهش درد و سنگینی پا می گردد.
 • ماساژ آرام و بدون فشار روغن نارگیل برای واریس به بهبود جریان خون کمک می کند.
 • روغن نارگیل باعث سلامت پوست روی رگ واریسی شده و از ایجاد خشکی و زخم جلوگیری می کند.
 • استفاده خوراکی از روغن نارگیل برای واریس به کاهش وزن و حذف فشار از روی رگ ها کمک می کند.
 • روغن نارگیل برای واریس به از بین بردن التهاب رگ نیز کمک می کند.

 

سخن آخر

در مقاله حاضر تاثیر قرص آسپرین برای درمان واریس، خواص سیر برای واریس پا، خوردن اسپند برای درمان واریس و مزایای استعمال روغن نارگیل برای واریس مورد ارزیابی قرار گرفتند و گفته شد که این موارد چه مضرات و تاثیراتی بر درمان واریس دارند. همانطور که مشاهده نمودید، استفاده از دارو آسپرین برای درمان واریس به هیچ عنوان بدون دستور پزشک توصیه نمی گردد زیرا می تواند عوارض خطرناکی را ایجاد نماید.

مطالعه مقاله فوق به شما همراهان عزیز در افزایش اطلاعاتتان من باب درمان واریس کمک می کند اما به خاطر داشته باشید که هیچ راهی جایگزین مراجعه به پزشک و انجام اقدامات درمانی نمی گردد.

دیدگاهتان را بنویسید