کلینیک قلب دکتر هومان

بهترین مرکز قلب با حضور برترین متخصصین قلب و عروق
Search
بهترین مرکز قلب با حضور برترین متخصصین قلب و عروق

سركه سيب درمان قطعی واریس پا

سرکه سیب و واریس

سركه سيب درمان قطعی واریس پا، از بین بردن رگ های واریسی و از علائم هایی مانند خستگی، درد و تشدید عارضه

در این مقالع درباره سرکه سیب صحبت خواهیم نمود زیرا از نظر پزشکان سركه سيب درمان قطعی واریس پا نمی باشد سرکه سیب می‌تواند التهاب و سنگینی و درد و خستگی ناشی از واریس در پاها را رفع کند سرکه سیب باعث از بین رفتن رگ واریس نمی‌شود اگر شما بیماری وریدی مزمن دارید اگر واریس هایتان شدید و حجیم و وسیع است حتما برای درمان قطعی و جلوگیری از عوارض جدی مانند امبولی های کشنده باید به پزشک متخصص واریس پا مراجعه نمایید. علاوه بر این موضوع مطالب حائز اهمیت دیگری مانند معجزه درمان واریس، پماد برای درمان واریس، عمل واریس پا و… را مورد بررسی قرار می دهیم، با ما همراه باشید..

سركه سيب درمان قطعی واریس پا

واریس و سركه سيب درمان قطعی واریس پا

واریس عارضه ای است که می تواند درد زیادی به همراه داشته باشد و زندگی روز مره افراد را برهم زند. بنابراین بایستی به پزشک متخصص مربوطه مراجعه نماید تا مشکلات وریدی را از بین ببرد همچنین افراد می توانند با روش های سنتی، از پیشروی این عارضه جلوگیری کنند یا به طور کلی واریس را از بین ببرند. سرکه سیب برای واریس های کوچک و‌ محدود فقط نقش کاهش درد و التهاب دارد.

واریس پا یکی از شایع ترین بیماری ها در عروق انسان می باشد و در بیشتر مواقع زنان باردار و افرادی که سن بالایی دارند به آن مبتلا می شوند. سیاهرگ های بزرگ ورم کرده که به یک دیگر پیچیده اند و رنگ های آبی، قرمز یا به رنگ پوست در سطح پوست نمایان می شوند، رگ های واریسی می باشند. گاهی مواقع ممکن است رگ های واریسی به شک تار عنکبوت روئیت شوند که اصطلاحا به آن رگ های واریسی عنکبوتی می گویند.

همانطور که می دانید عروق واریسی بر روی زیبایی پوست بسیار تاثیر می گذارد و علاوه بر این موضوع مهم، ناراحتی بسیار شدیدی در بدن ایجاد می کند حتی گاهی مواقع این ناراحتی ها عوارض های بسیاری نیز به دنبال دارند به عنوان مثال بروز زخم های باز و لخته خون. امروزه درمان های بسیاری برای از بین رفتن واریس به وجود آمده است که ما در این مقاله به درمان سركه سيب درمان قطعی واریس پا می پردازیم. سركه سيب درمان قطعی واریس پا می باشد و می تواند رگ های واریسی را از بین ببرد و از علائم هایی مانند خستگی، درد و تشدید عارضه جلوگیری کند.

مشکل دیگری که می تواند در اثر واریس بروز پیدا کند، بی حسی، سوزن سوزن شدن دست و پا می باشد. زمانی که رگ های یک عضو با مشک مواجه می شوند، خون رسانی و اکسیژن رسانی در آن ناحیه متوقف می شود که در نتیجه این اتفاق فرد دچار بی حسی، گرفتگی عضلات پا یا دست می شود. البته نکته دیگری که بسیار حائز اهمیت است این است که بدانید فقط دست و پا به واریس ابتلا پیدا نمی کنند بلکه رگ های صورت نیز می توانند دچار مشکلات واریسی شوند.

 

علت به وجود آمدن واریس

همانطور که در موارد قبل ذکر نموده ایم، رگ های واریسی به شکل تارهای عنکبوتی نیز رخ می دهند. این رگ ها در واقع همان رگ هایی هستند که در بدن آسیب دیده اند. به طور کلی قلب توسط ضربان، خون را به تمامی اندام های بدن ارسال می کند اما برای بازگشت این خون به قلب از ناحیه اندام تحتانی به عملکرد دریچه رگ های پا نیاز است.

زمانی که رگ ها سالم باشند دریچه خون را به صورت یک طرفه به سمت قلب هدایت می کند اما زمانی که این دریچه ها با مشکلات عروقی مواجه شوند، ضعیف می شوند و اجازه می دهند جریان خون به سمت عقب بازگردد و در داخل رگ بماند. زمانی که این خون ها در داخل رگ جمع شوند، موجب می شوند که دیواره عروق تحت فشار قرار بگیرد و دیواره عروق در اثر این موضوع ضعیف و متورم شود و در آخر ویروس عنکبوتی پا به وجود آید. امروزه علاوه بر درمان های پزشکی از درمان سنتی نیز می توان برای از بین بردن واریس پا استفاده نمود بعنوان مثال سركه سيب درمان قطعی واریس پا می باشد.

سركه سيب درمان قطعی واریس پا

 

همانطور که می دانید واریس می تواند با به وجود آوردن درد در ناحیه بدن مشکلات بسیاری را به وجود آورد و زندگی روزمره فرد را برهم زند. بنابراین افراد برای درمان این عارضه بایستی به پزشک متخصص مربوطه مراجعه نمایند اما به طور کلی راه های دیگری برای درمان وجود دارد که یکی از مهم ترین و راحت ترین راه ها برای درمان سرکه سیب است زیرا سرکه یسب درمان قطعی واریس پا می شود. ممکن است برای بسیاری از افراد سوال پیش آید که چگونه از سرکه سیب برای درمان واریس پا استفاده کنیم؟

طریقه مصرف سرکه سیب برای واریس

 • نوشیدن سرکه سیب: افرادی که به بیماری واریس مبتلا هستند می توانند علاوه بر موارد ذکر شده در فوق، چند قطره سرکه سیب را در لیوان بریزند و بعد میل کنند. افراد برای بهتر شدن مزه می توانند غسل نیز به سرکه اضافه کنند. نوشیدن سرکه سیب موجب می شود که شرایط سیاهرگ ها بهبود یابد و تورم کاهش یابد.
 • استفاده مستقیم از سرکه سیب: افراد می توانند مقداری سرکه سیب را مستقیم بر روی ناحیه واریسی بریزند و آن ناحیه را ماساژ دهند این ماساژ بهتر است به صورت دورانی باشد زیرا موجب می شود که درد افراد سریع تر تسکین یابد.
 • مصرف گاز استریل گاز استریل: گاز استریل را بایستی در درون سرک سیب خیس نمایید و آن را روی ناحیه واریسی قرار دهید این امر موجب می شود تورم و دردی که به دلیل واریس به وجود آمده است از بین برود.
 • خمیر: 3 قاشق غذا خوری ژل آلوئه ورا به همرا نصف هویج و نصف لیوان سرکه را با یک دیگر ترکیب کنید تا خمیر به دسا آید سپس خمیر به وجو آمده را روی ناحیه آسیب دیده سیاهرگ ها قرار بدهید و ماساژ ضربه ای به سمت بالا انجام دهید این امر موجب می شود جریان خون در این ناحیه بهبود پیدا کند. پس از گذشت 30 دقیقه می توانید پاهای خود را با آب ولرم شست و شو بدهید.
 • تهیه پارچه پزشکی: افرادی که مبتلا به واریس هستند، می توانند پارچه پزشکی تهیه کنند و آن را در سرکه سیب خیس نمایند سپس به مدت 30 دقیقه پارچه را دور ران خود ببندند و بعد از گذشت 30 دقیقه پاهارا شست و شو دهند این امر موجب می شود که شرایط رگ های آسیب دیده ( سیاهرگ ها) بهبود یابد.

معجزه درمان واریس و سركه سيب درمان قطعی واریس پا

عوامل بسیاری وجود دارد که باعث می شود واریس به وجود آید. واریس انواع مختلفی دارد که شامل واریس پشت پا، روی پا، مچ پا، زانو پا، ماهیچه پا، رگ های پا اشاره نمود. می دانید که به دلیل وجود این عوامل متعدد، فشار بسیاری به داخل رگ ها وارد می شود و همین امر موجب می شود که دیواره رگ ها ضغیف شوند و در گردش خون اختلال ایجاد شود و در نهایت واریس رخ دهد. طبق تحقیقات انجام شده زنان بیشتر از مردان دچار مشکلات واریسی می شوند که این موضوع بیشتر در سن بالا قابل مشاهده است. در بسیاری از افراد واریس سبب بروز درد و ناراحتی شدید می شود اما در برخی از افراد مشکلات آن چنانی ایجاد نمی کند.

همانطور که ذکر نموده ایم واریس به دلیل عوامل بسیاری رخ داده است که مهم ترین عوامل، ایستادن در مدت زمان طولانی می باشد زیرا با ایستادن طولانی مدت رگ های پایینی بدن بیشتر تحت فشار قرار می گیرند و فرد مبتلا به بیماری واریس پا می شود.

به طور کلی معجزه درمان واریس وجود دارد به عنوان مثال یکی از مهمترین معجزه درمان واریس، رکه سیب درمان واریس قطعی پا می باشد همچنین افراد می توانند توسط سركه سيب درمان قطعی واریس پا را انجام دهند و از شر واریس ها راحت شوند.

دیگر انواع معجزه درمان واریس به شرح زیر می باشد:

 • درمان واریس پا توسط حجامت: حجامت به صورت مکش انجام می شود در این روش خون در کناره رگ ها به جریان می افتد و باعث می شود اکثیژن جدید تولید شود این امر موجب می شود تورم کاهش یابد و رگ هایی که به رنگ تیره هستند روشن تر شوند.
 • درمان واریس پا با قرص: مصرف نمودن قرص های ونوویتال، ونوگل، فیتوون، دافلون در درمان واریس پا کمک به سزایی می کند این قرص ها بایستی تحت نظر پزشک استفاده شوند.
 • درمان گیاهی واریس پا: با بسیری از موادهای طبیعی می توان واریس پا را به طور کلی درمان کرد و از بین برد. به عنوان مثال مالیدن سرکه سیب، فلفل قرمز، روغن زیتون، گیاه فندق افسونگر، دانه های شاه بلوط هندی، جعفری و برگ انگور در قسمتی که واریس به وجود آمده است، می تواند به از بین رفتن و بهبود واریس کمک به سزایی کند.
 • درمان واریس پا توسط گوجه فرنگی: زمانیس که گوجه فرنگی را در ناحجیه آسیب دیده اعمال می کنند، درد ناشی از واریس پا به طور معجزه آسایی درمان می شود و تسکین پیدا می کند زیرا اسید موجود در گوجه فرنگی موجب می شود که خون رقیق شود و فلانوئید در جداره رگ ها عملکرد بهتری داشته باشد.
 • درمان واریس پا توسط ورزش: ورزش کردن برای از بین رفتن بسیاری از بیماری ها مفید است. به عنوان مثال ورزش می تواند از وقوع و پیشرفت واریس پا جلوگیری کند. از جمله ورزش هایی که می توان توسط آن واریس را کنترل نمود عبارت اند از: پیاده روی کردن، وزنه زدن، دویدن، دوچرخه زدن به طور ثابت.
 • پوشیدن جوراب واریس: جوراب واریس یک روش قدیمی بسیار موثر برای درمان و جلوگیری واریس پا می باشد. جوراب واریس می تواند جریان خون، فشار خون، لخته شدن خون در پا را درمان کند. جوراب های واریسی سایزهای مختلفی دارند و طبق تجویز پزشک استفاده شوند.

 

پماد برای درمان واریس

در این مطلب انواع پماد برای درمان واریس را مورد بررسی قرار می دهیم. همانطور که می دانید رگ های واریسی بیشتر در رگ های پا رخ می دهند که این عارضه به دلایل مختلفی در اثر ضعیف شدن و نتوانستن انجام وظایف به وجود می آید. زمانی که افراد می نشینند یا می ایستند، جاذبه نمی تواند نقشی در برگرداندن خون از پا به قلب داشته باشد. رگ ها وظیفه انتقال خون از انتهای پا به سمت قلب را دارند و بایستی خون را در مسیر درست حرکت دهند.

زمانی که فرد از بدن خود مراقبت نکند یا به دلیل عوامل بسیار به دیواره رگ ها فشار وارد شود دریچه مسدود می شود و خون همانجا تجمع پیدا می کند این امر موجب می شود که واریس به وجود آید و فرد دچار مشکلات شود. امروزه افراد زیادی به دلیل سبک زنمدگی نادرست دچار مشکلات واریسی می شوند و برای درمان آن اقدامات لازمی را انجام می دهند بهترین راه درمان واریس مراجع به پزشک می باشد اما در برخی مواقع افراد می توانند از سركه سيب درمان قطعی واریس پا، پماد برای درمان واریس و… استفاده نمایند.

در این بخش به پماد برای درمان واریس پا می پردازیم. به طور کلی پماد  هزینه کمتری دارد و همچنین علاوه بر هزینه عوارض جانبی آن بسیار کم است به همین منظور از محبوبیت بالایی در میان عموم برخوردار است. در ادامه مطالب، به اثر بخشی پمادها و کرم های واریسی برای درمان و کاهش درد واریس و… می پردازیم.

کرم و پماد برای درمان واریس را بایستی به صورت مستقیم بر روی سیاهرگ های آسیب دیده ماساژ بدهید. از آن جایی که رگ های آسیب دیده یا واریسی نزدیک پوست قرار دارند، ماساژ دادن این پماد ها بر روی پوست می تواند تورم رگ، کبودی پوست، و تسکین دارد را کاهش دهد.

بسیاری از پمادها دارای ترکیب های مهمی مانند ویتامن k و شاه بلوط می باشند. طبق تحقیقات انجام شده شاه بلوط و دیگر گیاهان موجود در پماد خاصیت ضد التهابی دارند که این خواص موجب می شود تورم در رگ های واریس کاهش پیدا کند.

علاوه بر گیاهان و شاه بلوط موجود در پماد برای درمان واریس، ترکیبات دیگری نیز وجود دارد که باعث می شود درد نیز از بین برود و بافت پوست ترمیم و بهبود یابد.

عمل واریس پا

یکی از پیشرفته ترین روش های عمل واریس پا، جراحی آندوسکوپی می باشد. در عمل واریس پا، جراح توسط دوربین وصل شده به فیبر، داخل رگ ها را مشاهده می کند. فیبر با دوربین از برش پوستی وارد رگ می شوند و همین امر موجب می شود در آخر رگ های واریسی بسته شوند.

این روش بیشتر برای رگ های واریسی به نام پرفوران که همان رگ های متصل کننده عروقی سطحی به رگ های عمقی باشد، استفاده می شود. به طور کلی عمل واریس پا در بیمارستان انجام می شود. بسته به نوع جراحی بیهوشی کامل یا به طور بی حسی انجام می شود. قبل از عمل واریس پا محل مورد نظر علامت گذاری می شوند و توسط سونوگرافی از آناتومی بدن نقشه برداری می شود. انجام جراحی به مدت زمان یک ساعت و نیم طول می کشد و در حین انجام جراحی رگ های آسیب دیده خارج می شوند.

زمانی که رگ صافن بزرگ آسیب دیده باشد جراح برشی 3 سانتی متری ایجاد می کند تا بتواند به راحتی به صافن بزرگ در ناحیه ران دسترسی پیدا کند و ارتباط رگ با رگ ران را قطع کند. سپس توسط برش هایی در ناحیه رگ، قسمت هایی از رگ را تا زانو خارج می کند. هنگامی که بیمار با آسیب صافن بزرگ رو به رو می شود به شکم می خوابد و در پشت زانو برش ایجاد می شود تا ارتباط صافن یا رگ زانو قطع شود.

بعد از خارج نمودن رگ های آسیب دیده محل برش خورده را بخیه می کنند و این قسمت ها را توسط بانداژ یا جوراب واریس می پوشانند.

عمل واریس پا به چه افرادی توصیه نمی شود؟

 • بیمارانی که در گردش خون خود با ضعیف بودن سیستم شریانی پا ها مواجه هستند به عنوان مثال افرای که دیابت پیشرفته دارند.
 • بیمارانی که با مشکلات لنفاوی، عفونت های پوستی و نقص در انعقاد خون مواجه هستند.
 • زنان باردار نمی توانند جراحی انجام دهند زیرا ممکن است برای خود و بچه اتفاق جبران ناپذیری رخ دهد.
 • سالمندانی که به دلیل شرایط پزشکی نمی توانند درد در جراحی را تحمل کنند.
 • بیمارانی که در عروق خود با شرایط خاصی مانند فیستول وریدی یا شریان در پاها مواجه هستند.

 

سخن آخر

یا مطالعه موارد فوق متوجه می شوید که واریس چگونه به وجود می آید و راه درمان واریس چیست. همانطور که در مقاله حاضر ذکر نموده ایم واریس می تواند درد بسیار شدیدی را به همراه داشته باشد و زندگی افراد را مختل کند بنا براین افراد بایستی برای درمان به پزشک مراجعه نمایند.

پزشک متخصص بعد از بررسی های لازم اقدامات مناسبی برای درمان قطعی واریس پا در نظر می گیرد اما علاوه بر مراجعه به پزشک راه درمان آسان تری نیز وجود دارد که از گذشته تا به امروز در میان افراد به دلیل از بین بردن بسیاری از دردها محبوبیت دارد این درمان آسان و محبوب طب سنتی نام دارد در طب سنتی از سركه سيب درمان قطعی واریس پا بسیار گفته شده است و افرادی که مبتلا با واریس هستند می توانند طبق مطالب گفته شده در مقاله از سرکه سیب برای درمان استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید