کلینیک قلب دکتر هومان

بهترین مرکز قلب با حضور برترین متخصصین قلب و عروق
Search
بهترین مرکز قلب با حضور برترین متخصصین قلب و عروق

تیر کشیدن قلب قبل از پریود

آیا می دانستید تیر کشیدن قلب قبل از پریود خطرناک است؟

یکی از علائم ناخوشایندی که برخی از خانم‌ها قبل از پریود و یا هنگام خونریزی ماهیانه تجربه می‌کنند، تیر کشیدن قلب است. این موضوع ممکن است باعث ترس و نگرانی خانم‌ها شود و از خود بپرسند که آیا تیر کشیدن قلب قبل از پریود خطرناک است؟ به طور کلی، تمامی علائمی که خانم‌ها در دوران پریودی و قبل از آن تجربه می‌کنند، به سبب تغییرات هورمونی است.

تیر کشیدن قلب هنگام پریود و یا قبل از آن، چندان خطرناک نیست. اما اگر این درد به ناگهان ظاهر شده است و با علائمی مانند تنگی نفس، درد منتشر شونده به بازو، سرگیجه، حالت تهوع، استفراغ، خستگی شدید و درد قفسه سینه همراه است، باید خیلی زود خود را به اورژانس برسانید. متخصص قلب باید شما را معاینه کرده تا مطمئن شود که در معرض یک حمله قلبی قرار ندارید.

تیر کشیدن قلب قبل از پریود

چرا برخی از خانم‌ها تیر کشیدن قلب قبل از پریود را تجربه می‌کنند؟

معمولاً بسیاری از خانم‌ها، چند روز قبل از پریود علائمی را تجربه می‌کنند که چندان خوشایند نیستند. این علائم که پزشکان آن را به نام سندرم پیش از قاعدگی نیز می‌شناسند، به سبب عدم تعادل هورمون‌ها به وجود می‌آیند.

سندرم پیش از قاعدگی، چند روز قبل از چرخه قاعدگی آغاز شده و تا چند روز ابتدایی قاعدگی ادامه دارد. هر کدام از زنان و دختران، سندرم پیش از قاعدگی را با علائم و نشانه‌های خاصی تجربه می‌کنند که البته بسیاری از این علائم در میان خانم‌ها مشترک است.

اما یکی از نشانه‌هایی که ممکن است کمتر از سایر علائم به چشم بخورد، موضوعی به نام تیر کشیدن قلب قبل از پریود است. گاهی به هم خوردن تعادل‌ هورمون‌ها در بدن زنان به قدری زیاد است که باعث افزایش فشار خون، تپش قلب شدید و یا درد در قفسه سینه می‌شود. این علائم ممکن است پیش زمینه ایجاد مشکلی به نام تیر کشیدن قلب قبل از آغاز پریود و یا هنگام آن باشد.

البته این امکان نیز وجود دارد که برخی از بیماری‌ها و حملات قلبی، همزمان با سندرم قاعدگی رخ دهند. بنابراین شما هرگز نباید تیر کشیدن قلب قبل از قاعدگی و یا در هنگام خونریزی ماهیانه را نادیده بگیرید.

پس برای آن که خیال خود را از هر جهت بابت سلامتی جسم خود راحت کنید، بهتر است با تجربه چنین علامت ناخوشایند و دردناکی، به سرعت پزشک متخصص قلب خود را در جریان قرار دهید. با ما همراه باشید تا در مورد تیر کشیدن قلب در هنگام پریودی و قبل از آن، نکات مفیدی را با شما عزیزان در میان بگذاریم.

تماس با دکتر متخصص قلب
جهت اخذ نوبت اینترنتی و مراجعه حضوری تماس بگیرید.
برای تماس کلیک کنید.

4 علت تیر کشیدن قلب در پریودی و قبل از آن

در قدم اول، تشخیص علت تیر کشیدن قلب قبل از پریود، کار بسیار سخت و دشواری است. ممکن است شما با یک بیماری قلبی مواجه شده باشید و یا در معرض یک حمله قلبی قرار داشته باشید.

بنابراین اگر تیر کشیدن قلب بدون هیچ سابقه و دلیلی رخ داده است، حتماً به سرعت به یک پزشک متخصص مراجعه کنید. همچنین اگر به همراه تیر کشیدن قلب، علائم دیگری مانند تنگی نفس، درد قفسه سینه، درد منتشر شده تا بازو، سرگیجه، حالت تهوع و استفراغ را تجربه می‌کنید، حتماً خود را به اورژانس برسانید.

اما گاهی اوقات، علل دیگری به غیر از بیماری‌های قلبی وجود دارند که باعث تیر کشیدن قلب هنگام پریود و یا قبل از آن می‌شوند. ما اینجا هستیم تا شما را با این علل آشنا کنیم، پس با ما همراه باشید:

⦁ تغییرات هورمونی

تغییرات هورمونی در دوران قاعدگی، بر روی جسم و روان تاثیرات چشمگیری می‌گذارند. برخی از پزشکان عقیده دارند که تیر کشیدن قلب هنگام پریود و یا روزهای قبل از آن، پاسخ بدن نسبت به تغییر سطح هورمون‌های استروژن و پروژسترون است. این تغییرات هورمونی، علاوه بر تیر کشیدن قلب، علائم دیگری نیز به همراه دارند که شایع‌ترین آن‌ها اضطراب، تغییرات خلقی و رفتاری، درد لگن و پایین شکم، حالت تهوع و.. هستند.

⦁ تغییرات شیمیایی مغز

در روزهای قبل از قاعدگی و همچنین هنگامی که این چرخه آغاز می‌شود، تغییرات شیمیایی فراوانی در مغز انسان اتفاق می‌افتند. این تغییرات شیمیایی اثرات نامطلوبی بر روی جسم بر جای می‌گذارند که از جمله آن‌ها می‌توان به افسردگی، بی خوابی، اضطراب، تیر کشیدن قلب، درد قفسه سینه، سرگیجه و حالت تهوع اشاره نمود.

⦁ بیماری‌های زمینه‌ای

تحقیقات نشان دهنده آن است خانم‌هایی که یک بیماری زمینه‌ای دارند، بیش از سایرین در معرض علائمی مانند تیر کشیدن قلب قبل از پریود هستند. مشکلات قلبی، بیماری‌های کلیوی، دیابت و همچنین اختلالات روانی مانند افسردگی و اضطراب، باعث می‌شوند که چنین علائمی را در روزهای قبل از قاعدگی تجربه کنید.

⦁ سبک زندگی

شما به عنوان یک خانم که هر ماه چرخه قاعدگی را تجربه می‌کند، چه سبکی را برای زندگی خود انتخاب کرده‌اید؟ اگر از هر نظر یک زندگی سالم دارید، کمتر پیش می‌آید که عوارضی مانند درد و تیر کشیدن قلب در دوران قاعدگی را تجربه کنید.

اما در صورتی که همیشه از غذاهای چرب، شور، فست فود، نمک، شکر و.. استفاده می‌کنید، ورزش در زندگی شما جایگاهی ندارد، خوب نمی‌خوابید و از سیگار و مشروبات الکلی استفاده می‌کنید، باید منتظر علائم ناخوشایندی در دوران قاعدگی خود باشید که تیر کشیدن قلب نیز یکی از آن‌هاست.

 

روش‌های درمان خانگی تیر کشیدن قلب قبل از پریود شدن

ما به شما عزیزان توصیه می‌کنیم که برای درمان تیر کشیدن قلب قبل از پریود، حتماً ترتیب قرار ملاقات با یک متخصص حاذق و با تجربه قلب را بدهید. اگر ریشه اصلی این موضوع به بیماری‌های قلبی مربوط باشد، پزشک برای شما داروها و روش‌های موثری دارد تا بتواند دوباره سلامتی را به جسم شما بازگرداند.

اما ممکن است تیر کشیدن قلب شما قبل از پریود، هیچ ارتباطی به مشکلات قلبی نداشته باشد. ممکن است شما در اثر تغییرات هورمونی به این مسئله گرفتار شده باشید.

در این گونه مواقع، می‌توانید با درمان‌های خانگی که در ادامه مطلب به آن‌ها اشاره می‌کنیم، علائم سندرم قلب از قاعدگی و به خصوص تیر کشیدن قلب را برطرف کنید:

⦁ نوشیدن مایعات فراوان

برای آن که بدن شما در هنگام قاعدگی و یا روزهای قبل از آن با کم آبی مواجه نشود، سعی کنید به میزان کافی از آب و مایعات سالم استفاده کنید. نوشیدن آب به میزان کافی همیشه جسم شما را سلامت نگه می‌دارد و شاید کمتر از قبل با سندرم پیش از قاعدگی مواجه شوید.

⦁ رژیم غذایی مناسب

اگر می‌خواهید در دوران پیش از قاعدگی و در هنگام آن با علائمی مانند تیر کشیدن قلب مواجه نشوید، همیشه به تغذیه خود توجه ویژه‌ای داشته باشید. سبد غذایی شما باید مملو از غذاهای سالمی مانند میوه‌ها، سبزیجات، پروتئین‌ها و چربی‌های سالم باشد. برای سلامتی خودتان هم که شده، شکر، نمک، کافئین، الکل و هر نوع غذای ناسالمی را کاهش دهید.

⦁ مصرف ویتامین دی

اگر می‌خواهید در دوران پریودی خود از علائمی مانند تیر کشیدن قلب در امان بمانید، مطمئن شوید که از غذاها و یا مکمل‌های دارویی، ویتامین دی را به میزان کافی را دریافت می کنید.

⦁ خواب مناسب

خانم‌هایی که با سندرم پیش از قاعدگی مواجه شده‌اند و یا در چرخه قاعدگی به سر می‌برند، باید بیش از پیش به خواب و استراحت خود اهمیت دهند. اگر شما در طول شبانه روز به مدت دست کم 8 ساعت نخوابید، ممکن است علائم سندرم پیش از قاعدگی مانند تیر کشیدن قلب را تجربه کنید.

⦁ تحرک کافی

ممکن است پزشک به شما بگوید مشکل تیر کشیدن که در روزهای قبل از قاعدگی و یا هنگام آن تجربه می‌کنید به بیماری‌های سیستم گوارشی شما مربوط است. شاید هم به سبب افسردگی و استرس چنین علامتی را در جسم خود مشاهده می‌کنید. در هر صورت، پزشک از شما خواهد خواست که در طول روز، حتی اگر شده برای نیم ساعت، تحرک و فعالیت ورزشی داشته باشید.

تماس با دکتر متخصص قلب
جهت اخذ نوبت اینترنتی و مراجعه حضوری تماس بگیرید.
برای تماس کلیک کنید.

تیر کشیدن قلب قبل از پریود و نقش تغذیه سالم در رفع آن

هر چند هنوز تحقیقات و بررسی‌ها در این زمینه کامل نشده است، اما بدون شک تغذیه سالم در سلامتی جسمانی شما به خصوص در دوره پریود نقش موثری دارد. بنابراین شما می‌توانید با مصرف مواد غذایی سالم و مفید، از علائم سندرم قاعدگی مانند تیر کشیدن قلب هنگام پریود و یا قبل از پریود، در امان بمانید. همچنان با ما همراه باشید تا برخی از مفید‌ترین مواد غذایی را به شما عزیزان معرفی کنیم:

⦁ کلسیم

سلامتی جسم شما به عنوان یک خانم به خصوص در دوران قاعدگی بیش از پیش اهمیت دارد. اگر در غذاهایی که در طول روز میل می‌کنید به میزان کافی کلسیم و ویتامین دی وجود داشته باشد، کمتر از قبل سندرم پیش از قاعدگی و علائمی مانند تیر کشیدن قلب را تجربه می‌کنید.

بنابراین سعی کنید در برنامه غذایی خود به اندازه کافی از شیر کم چرب، ماست، بستنی، شیر سویا، پنیر و…که دارای مقادیر فراوانی از کلسیم هستند استفاده کنید. همچنین ماهی سالمون نیز یکی از منابع غنی از ویتامین دی است که بخش زیادی از نیاز جسم ما به این ویتامین را برآورده می‌کند.

⦁ پرهیز از حذف وعده‌های غذایی

برخی از خانم‌ها برای آن که وزن خود را کاهش دهند، یکی از وعده‌های غذایی خود به خصوص صبحانه را حذف می‌کنند. پزشکان می‌گویند حذف وعده‌های غذایی و تحمل گرسنگی‌های مفرط و طولانی،‌ باعث ایجاد تغییراتی در سطح گلوکز خون می‌گردد.

این موضوع تحریک پذیری پیش از قاعدگی را بیش از پیش افزایش می‌دهد. به همین سبب است که خانم‌ها با چنین شرایطی، علائمی مانند تیر کشیدن قبل از پریود را تجربه می‌کنند. پس بهتر است برای سلامتی خودتان هم که شده، وزن خود را با روش‌های عاقلانه و تحت نظر یک متخصص تغذیه کاهش دهید.

⦁ رعایت یک رژیم غذایی شامل غلات کامل، میو‌ه‌ها، سبزیجات، پروتئین‌ها و چربی‌های سالم

اگر می‌خواهید جسم سالمی داشته باشید و در روزهای قبل از پریودی و یا هنگام آن، با مشکلاتی مانند تیر کشیدن قلب مواجه نشوید، سعی کنید رژیم غذایی خود را غنی از مواد مغذی نمایید.

شما باید در طول روز از غلات کاملی مانند برنج قهوه‌ای، جوی دو سر و… استفاده کنید که سرشار از فیبر و ویتامین‌ها و مواد معدنی هستند. همچنین جسم شما برای سلامتی و ادامه فعالیت خود به پروتئین، میوه‌ها و سبزیجات نیاز دارد و شما باید به میزان کافی از این مواد غذایی استفاده کنید.

⦁ پرهیز از مصرف شکر

خانم‌هایی که در روزهای آغاز پریودی و یا در این دوران قرار دارند، با تغییرات گسترده‌ای در هورمون‌هایی مانند استروژن، پروژسترون و سروتونین در بدن خود مواجه هستند. این موضوع سبب می‌شود که آن‌ها بیش از پیش تمایل به مصرف غذاهای شیرین داشته باشند.

اما فراموش نکنید که مصرف شکر، می‌تواند اثرات ناخوشایندی برای جسم شما به همراه داشته باشد و علائم سندرم قاعدگی را بیش از پیش تشدید نماید. بنابراین سعی کنید بر این هوس غلبه کرده و به جای مصرف شکر، از موادی مانند میوه‌های تازه، غلات کامل و… استفاده کنید.

⦁ عدم مصرف کافئین و الکل

هر چند هنوز تحقیقاتی انجام نشده است تا ما بتوانیم به این موضوع پی ببریم که آیا نوشیدنی‌های الکلی یا کافئین دار، سندرم پیش از قاعدگی را تشدید می‌کنند یا خیر؟ اما بر اساس تجربه می‌توان گفت خانم‌هایی که در روزهای قبل از قاعدگی و هنگام آن، بیش از پیش از نوشیدنی‌های حاوی کافئین و الکل استفاده می‌کنند، علائمی مانند تیر کشیدن قلب قبل از پریود را تجربه می‌کنند.

⦁ پرهیز از مصرف نمک

اگر شما علائمی مانند تیر کشیدن قلب هنگام پریود را دارید و پزشک به شما گفته است که قلب شما مشکلی ندارد، پس به فکر کاهش میزان نمک غذای خود باشید.

اگر شما از نمک به میزان زیاد در غذاهای خود استفاده کنید، آب در بدن شما جمع شده و احساس نفخ در معده شما به وجود می‌آید. هر گونه بیماری در سیستم گوارش، علائمی مشابه بیماری‌های قلبی به وجود می‌آورد که تیر کشیدن قلب قبل از پریود، یکی از آن‌هاست.

⦁ مصرف مکمل‌های ویتامینه و مواد معدنی

در صورتی که پزشک تشخیص دهد که جسم شما دچار کمبود مواد معدنی و ویتامین‌ها شده است، علاوه بر پیشنهاد تغذیه سالم، ممکن است برای شما مصرف مکمل‌های مخصوص را پیشنهاد دهد. از جمله این مکمل‌ها می‌توان به مکمل کلسیم، ویتامین دی، منیزیم، ویتامین‌های گروه ب و… اشاره نمود.

 

درمان تیر کشیدن قلب قبل از پریود با طب سنتی

طب سنتی همواره راهکارهای بسیار خوبی برای رفع علائم سندرم پیش از قاعدگی برای خانم‌ها به همراه دارد. بنابراین اگر پزشک متخصص شما به این نتیجه رسید که تیر کشیدن قلب قبل از پریود، به بیماری‌های قلبی ربطی ندارد و خطرناک نیست، می‌توانید با مشورت پزشک خویش، درمان‌های سنتی را نیز برای تسکین درد خود امتحان کنید.

در طب سنتی، انواع دمنوش‌های آرامش بخش و بی نظیری وجود دارند که با نوشیدن آن‌ها می‌توانید آرامش را در جسم و جان خود برقرار کنید و این دمنوش‌ها عبارتند از:

⦁ دمنوش سنبل الطیب

سنبل الطیب از آن دسته دمنوش‌هایی است که تاثیر بسزایی در حفظ سلامت قلب شما دارد. با مصرف این دمنوش بی نظیر، نه تنها ریتم قلب شما تنظیم خواهد شد، بلکه می‌توانید یک خواب راحت و آرام را تجربه کنید. بنابراین بهتر است شب‌ها قبل از آن که به خواب بروید، این دمنوش را میل کرده و از اثرات شفابخش آن برخوردار شوید.

⦁ دمنوش بادرنجبویه

جالب است بدانید که برخی از متخصصان قلب و عروق برای سلامتی سیستم قلب بیماران خویش، به آن‌ها پیشنهاد می‌کنند که علاوه بر مصرف داروهایی که برای آن‌ها در نظر گرفته شده است، از مصرف دمنوش بادرنجبویه نیز غافل نشوند. تنها کافی است روزانه یک فنجان از این دمنوش را میل کنید تا تمامی رادیکال‌های آزادی که در بدن شما وجود دارند و زمینه ساز بروز بیماری‌های قلبی شده‌اند از بین بروند.

⦁ دمنوش نعناع

خانم‌هایی که در دوران قاعدگی قرار دارند و علائمی مانند تیر کشیدن قلب قبل از پریود را تجربه می‌کنند، باید در این دوران از دمنوش نعناع استفاده کنند. این دمنوش علاوه بر آن که سیستم قلب را به خوبی تقویت می‌کند، بلکه دردهای قاعدگی و دردهای سیستم گوارش را نیز از بین می‌برد.

⦁ دمنوش زنجبیل

همواره به خانم‌هایی که با سندرم پیش از قاعدگی مواجه شده‌اند پیشنهاد می‌شود که نوشیدن دمنوش زنجبیل به همراه اندکی نبات را فراموش نکنند. زنجبیل کلسترول خون را کاهش داده، از بروز بیماری‌های قلبی جلوگیری نموده و دردهای دوران قاعدگی را تسکین می‌دهد.

⦁ دمنوش زیره

اگر شما تیر کشیدن قلب هنگام پریود باعث آزار و ناراحتی شما شده، چطور است دمنوش بی نظیر و عالی زیره را امتحان کنید؟ این دمنوش برای کسانی که قصد دارند وزن خود را کاهش دهند، یک انتخاب عالی و مناسب است. همچنین با کاهش کلسترول خون، افراد را از قرار گرفتن در معرض بیماری‌های قلبی مصون نگه می‌دارد. اگر طعم دمنوش زیره را دوست ندارید، می‌توانید آن را به همراه عسل، لیموترش، شربت شاتره و عرق کاسنی میل کنید.

⦁ دمنوش اسطوخودوس

اسطوخودوس به سبب عطر و بوی خوشایندی که دارد، به عنوان یکی از بهترین دمنوش‌های آرامشبخش شناخته شده است.‌ به خصوص اگر تیر کشیدن قلب شما در دوران پریود، به سبب اضطراب و استرس رخ داده باشد، این دمنوش بهترین انتخابی است که پیش روی شما وجود دارد. اگر شما برای درمان درد قلب و تیر کشیدن آن به یک متخصص قلب مراجعه کنید، اولین چیزی که از شما می‌خواهد این است که از استرس و اضطراب دور بمانید. نوشیدن دمنوش هایی مانند اسطوخودوس، در این زمینه به شما کمک فراوانی می‌کند.

⦁ دمنوش زعفران

همه ما می‌دانیم که زعفران، این ادویه گرانبها و با ارزش، تا چه میزان می‌تواند برای سلامتی جسم ما مفید باشد. به خصوص کسانی که همواره از استرس رنج می‌برند و به سبب آن علائمی مانند تیر کشیدن قلب را تجربه می‌کنند، باید از دمنوش زعفران استفاده کنند. شما می‌توانید به این دمنوش شفابخش، اندکی گلاب و نبات اضافه کرده و از طعم خوشایند آن لذت ببرید.

⦁ دمنوش گل گاوزبان

اگر از مادرها و مادربزرگهای خود بخواهید که یک دمنوش آرامش بخش برای رفع استرس به شما معرفی کنند، بدون شک از دمنوش گل گاوزبان نام خواهند برد. گل گاوزبان گیاهی است که از سال‌ها و قرن‌های بسیار دور تاکنون، به عنوان یک داروی تسکین دهنده اعصاب مورد استفاده قرار می‌گیرد. خانم‌ها در دوران پریودی، بیش از پیش با تنش‌های عصبی مواجه می‌شوند و این موضوع می‌تواند بر روی سیستم قلب آن‌ها، تاثیرات ناخوشایندی بر جای بگذارد. اما نوشیدن دمنوش گل گاوزبان، مانند آبی روی آتش بوده و جسم و جان شما را تسکین می‌دهد.

⦁ دمنوش گل محمدی و سیب

تحقیقات نشان دهنده آن است که میوه سیب و گل محمدی، هر دو برای بهبود عملکرد سیستم قلب بسیار مفید هستند. بنابراین اگر شما این دو را با همدیگر دم کرده و به عنوان یک دمنوش عالی در طول روز مصرف کنید، سلامت قلب خود را تضمین کرده‌اید. پس از آن مشاهده خواهید کرد که با کاهش کلسترول خون، دیگر خبری از دردهای قلب و تیر کشیدن آن نیست.

⦁ دمنوش به‌لیمو

برای آن که از دردهای آزار دهنده دوران قاعدگی (مانند تیر کشیدن قلب) مصون بمانید، چطور است برای یکبار هم که شده، دمنوش به‌لیمو را امتحان کنید؟ این دمنوش از خواص ضد التهابی و ضد میکروبی بسیار خوبی برخوردار است و هر نوع درد و ناراحتی در جسم و روان شما را تسکین می‌دهد. اگر می‌خواهید عضلات قلب شما تقویت شوند و آرامش فراوانی را در دوران قاعدگی خود تجربه کنید، از نوشیدن این دمنوش بی نظیر و شفابخش غافل نشوید.

⦁ دمنوش گل صدتومانی

گل صدتومانی یکی از بهترین دمنوش‌هایی است که مصرف منظم آن، باعث کاهش کلسترول بد خون می‌گردد. در نتیجه اگر تیر کشیدن قلب شما در دوران قاعدگی و یا پیش از آن، به سبب رسوب چربی و کلسترول در رگ‌های خونی باشد، با مصرف دمنوش گل صدتومانی، می‌توانید دوباره به سلامتی دست پیدا کنید. این گیاه شفابخش و بی نظیر، باعث اکسیژن رسانی به بافت‌های قلب شده و عملکرد قلب را بهبود می‌بخشد. همچنین پس از مصرف این دمنوش، احتمال به وجود آمدن لخته در خون و تجمع‌ پلاک‌ها، به کمترین حد خود می‌رسد. از آن گذشته، گل صدتومانی، از خواص آنتی اکسیدانی بسیار زیادی برخوردار بوده و هر نوع رادیکال آزادی اگر در خون وجود داشته باشد را از بین می‌برد.

⦁ دمنوش چای سبز

چای سبز یکی از سالم‌ترین نوشیدنی‌هایی است که در دسترس ما وجود دارد و در میان ما ایرانیان محبوبیت بسیار زیادی پیدا کرده است. این چای نه تنها به جسم و جان شما آرامش می‌بخشد، بلکه فشار خون را کاهش داده و از به وجود آمدن لخته در میان رگ‌های خونی جلوگیری به عمل می‌آورد. چای سبز نیز دارای مقادیر فراوانی از آنتی اکسیدان‌هاست که رادیکال‌های آزاد بدن را از بین برده و سلامتی را با خود به ارمغان می‌آورد. شما می‌توانید با نوشیدن مداوم و منظم چای سبز، سیستم ایمنی بدن خود را قوی کنید و از قرار گرفتن در معرض بسیاری از بیماری‌های قلبی در امان بمانید.

 

در صورت تداوم تیر کشیدن قلب قبل از پریود به پزشک مراجعه کنید

پزشکان همواره به خانم‌هایی که با سندرم قبل از قاعدگی مواجه شده‌اند، توصیه می‌کنند که اگر تیر کشیدن قلب قبل از پریود همچنان ادامه داشت و مدام بدتر ‌شد، حتماً به یک متخصص قلب و عروق مراجعه کنید. شاید شما تصور کنید که تیر کشیدن قلب شما در این دوران، به سبب تغییرات هورمونی است که بدن شما با آن مواجه شده است. در صورتی که این ادعا، نمی‌تواند صد درصد درست باشد، مگر آن که پزشک آن را تایید کرده باشد.

بنابراین اگر تیر کشیدن قلب هنگام پریود تداوم پیدا کرد و علائمی مانند تنگی نفس، سرگیجه، سوزش قلب، درد قفسه سینه، درد منتشر شده به گردن و شانه و بازو، عرق سرد، حالت تهوع و استفراغ را مشاهده کردید، در اولین فرصت خود را به اورژانس برسانید. پزشکان می‌گویند اگر هر گونه دردی دارید که با مصرف قرص‌های مسکن برطرف نمی‌شود، زندگی روزمره شما را تحت تاثیر قرار داده و باعث ایجاد تغییرات ناگهانی در جسم و روان شما شده است، حتماً این موضوع را با یک پزشک متخصص در میان بگذارید.

 

سخن پایانی

مقاله‌ای که مطالعه کردید، تحقیق جامع و کاملی بود در زمینه تیر کشیدن قلب قبل از پریود و هر آن‌چه نیاز است در مورد آن بدانید. از شما عزیزان سپاسگزاریم که تا اینجای مقاله با ما همراه بودید و به ما اجازه دادید سهم کوچکی در افزایش آگاهی شما پیرامون بیماری‌های قلبی در زنان داشته باشیم. در نهایت باید به این موضوع اشاره کنیم که به عنوان یک خانم، هرگز تیر کشیدن قلب هنگام پریود و یا قبل از پریود را نادیده نگیرید. برای اطمینان از سلامتی خودتان هم که شده، در اولین فرصت یک قرار ملاقات با پزشک خود ترتیب دهید. پس از آن اگر در سلامتی کامل بودید و تیر کشیدن قلب شما تنها یکی از عوارض قاعدگی بود، با درمان‌های خانگی و سایر روش‌هایی که می‌شناسید، نسبت به رفع آن اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید