یکی از مشکلات شایعی که در زنان رخ می دهد،درد سینه می باشد.دانستن علت سوزش سينه چپ در زنان در تشخیص و درمان زودهنگام از اهمیت بالایی برخوردار است.ما در این مقاله به 9علت سوزش سینه چپ در زنان میپردازیم.بااین وجود به علت نزدیک بودن سینه چپ به قلب بهتر است در صورت وجود درد مکرر به بهترین دکتر متخصص قلب در تهران جهت درمان مراجعه نمایید.

کلینیک قلب دکتر هومان با دارا بودن انواع تست های تشخیصی و حاذق ترین پزشکان قلب و عروق ، شما را در رسیدن به قلبی سالم وزندگی آرام همراهی خواهد کرد.

شما می توانید جهت نوبت گیری از لینک های ارتباطی موجود در سایت استفاده نمایید.

 همچنین شما می توانید برای آگاهی از تازه های درمان بیماری های قلبی و دیدن فیلم ها و مطالب آموزشی ، از طریق آیکون های سمت چپ وارد صفحه اینستاگرام ما شده و به صورت 24 ساعته با متخصص قلب در ارتباط باشید و سوالات خود را در میان بگذارید.

9 علت سوزش سینه چپ در زنان

1.تغییرات هورمونی

2.کیست

3.آبسه

4.کوستوکندریت(عفونت غضروف واسط دنده و استخوان قفسه سینه)

5.مشکل قلبی

6.احتباس شیر در زمان شیردهی

7.تومور فیلود

8.مشکلات گوارشی

9.مشکلات تنفسی

9 علت سوزش سینه چپ در زنان

1.تغییرات هورمونی علت سوزش سينه چپ در زنان

تغییرات هورمونی می تواند علت سوزش سینه چپ در زنان شود.تغییرات هورمونی که نوسانات طبیعی سطح هورمونهای استروژن و پروژسترون عامل درد دوره ای سینه باشد که به پریود مرتبط است. آنها به طور معمول در زنان جوان تا حدود 50 سالگی بروز می کنند و معمولاً در شروع یائسگی متوقف می شوند. به طور معمول ، ممکن است دریابید که درد ناشی از تغییرات هورمونی از چند روز قبل از پریود شروع می شود ، که با شروع آن بهبود می یابد و پس از پایان پریود برطرف می شود. به طور معمول در هر دو پستان احساس می شود ، که ممکن است احساس توده ای نیز داشته باشد و یا تا بازوها گسترش پیدا کند.

علت سوزش سينه چپ در زنان

2.کیست

علت درد سینه سمت چپ زنان وجود کسیت میتواند باشد.این کیست ها یک بیماری پزشکی خوش خیم هستند که با درد همراه هستند. این علت سوزش سینه چپ در زنان در زنان 35 تا 50 سال بیشتر است. آنها در واقع کیست های کوچکی هستند که از مایع پر شده اند و معمولاً بی خطر هستند. علت مشخصی برای کیست پستان وجود ندارد. اما گفته شده که ممکن است در نتیجه عدم تعادل هورمونی باشد. همانطور که اندازه آنها بزرگتر می شود ، ممکن است فشاری که بر روی بافت های اطراف وارد میکند بیشتر شده و احساس درد کنید. با این حال ، کیست های پستان معمولاً علائم دیگری ایجاد نمی کنند. اگر احساس میکنید به این عارضه مبتلا شده اید بهتر است به متخصص زنان و زایمان مراجعه نمایید.

3.آبسه

آبسه سینه یک چرک دردناک است که در نتیجه عفونت باکتریایی درست در زیر پوست ایجاد می شود و میتواند علت درد سینه سمت چپ زنان شود. این موارد معمولاً بیشتر در زنانی که سیگار می کشند و کسانی که دیابت دارند یا بیماری که بر سیستم ایمنی بدن تأثیر می گذارد وجود دارد.

9علت سوزش سينه چپ در زنان

اگر سوزش سینه چپ و یا راست دارید، علائم دیگری نیز وجود دارد که می تواند به شما کمک کند تشخیص دهید که آیا آبسه علت سوزش سینه چپ در زنان می باشد یا خیر. ممکن است تب داشته باشید و یک توده قابل توجهی در سینه داشته باشید که در اثر لمس احساس گرما کنید. نوک سینه پستان آسیب دیده ممکن است کمی مایعات نشت کند و همچنین ممکن است جمع شود (به داخل پستان کشیده شود). اگر علائم فوق را داشتید نگران نشوید و جهت درمان به متخصص زنان و زایمان مراجعه نمایید.

4.کوستوکندریت(التهاب غضروف واسط دنده و استخوان قفسه سینه)

کوستوکندریت یک وضعیت دردناک دیواره قفسه سینه است که معمولاً زنان و مردان بالای 40 سال را درگیر می کند و علت سوزش سینه چپ در زنان و مردان می شود. این اتفاق زمانی رخ می دهد که غضروف هایی که دنده ها را به استخوان سینه متصل می کند ملتهب شود. این درد از دیواره قفسه سینه شروع می شود ، اما در سینه احساس می شود و هنگام سرفه ، عطسه ، حرکت یا ورزش شدیدتر می شود. اگر مورد مشابهی را تجربه می کنید ، لطفاً به دنبال مشاوره پزشکی باشید و به متخصص قلب و عروق مراجعه نمایید. داروهای مسکن و تزریق کورتیکواستروئیدها (داروهای ضد التهاب) ممکن است به تسکین درد شما کمک کنند ، با این حال ، در نهایت با برطرف شدن التهاب ، این مشکل  و درد سینه سمت چپ زنان فروکش می کند. این ممکن است بسته به موارد خاص از چند هفته تا یک سال طول بکشد.

5.مشکل قلبی

خطرناک ترین و نگران کننده ترین علت سوزش سينه چپ در زنان که بسیار هم شایع است، مشکلات قلبی می باشد.اگر دردتان گذرا و ازاردهنده است و سابقه بیماری قلبی دارید و یا اینکه علائمی مانند خستگی،انتشار درد به گردن و دست همراه با استرس داشته و با  انجام فعالیت دردهایتان بیشتر میشود حتما ضروریست که با متخصص قلب و عروق مشورت نمایید زیرا که قلب عضوی حیاتی در بدن است و هرگونه پشت گوش انداختن و سهل انگاری در رسیدگی به عارضه های آن منجر به بروز عوارض جبران ناپذیر و حتی در مواردی مرگ بیمار می شود. در مواردی که علت سوزش سینه چپ در زنان وجود مشکلات قلبی باشد.باتوجه به آنکه سینه نزدیک به قلب است و تمایز درد در آن ها دشوار است باید جهت تشخیص و درمان به موقع در صورت بروز درد سینه سمت چپ به متخصص قلب و عروق مراجعه کرد.

 سوزش سينه چپ در زنان

6. احتباس شیر در زمان شیردهی

اگر در حال حاضر مادر شیرده هستید، درد و علت سوزش سینه چپ در زنان ممکن است نتیجه یک بیماری التهابی به نام ورم پستان باشد. این ممکن است بعد از زایمان ، به دلیل تجمع شیر در پستان ، یا به دلیل عفونت باکتریایی رخ دهد.درد معمولاً در یک پستان احساس می شود ، یا هنگام شیردهی یا به طور مداوم. به علاوه ، پستان ممکن است متورم ، قرمز و گرم شود و ممکن است علائم شبیه آنفولانزا مانند تب ، درد عضلانی و خستگی وجود داشته باشد. درمان به علل ورم پستان بستگی دارد و ممکن است شامل آنتی بیوتیک باشد و میبایست جهت درمان به پزشک زنان وزایمان مراجعه نمایید.

7.تومور فیلود

یکی دیگر از  علت های سوزش سینه چپ در زنان ممکن است تومور فیلود باشد. آنها توده هایی نسبتاً نادر ،  و معمولاً خوش خیم هستند که در یک پستان ایجاد می شوند. آنها به طور معمول زنان بین 35 تا 55 سال را تحت تأثیر قرار می دهند. اما مطالعات نشان داده است که زنان 45 تا 49 ساله بیشتر در معرض خطر این بیماری هستند.

تومورهای فیلود ممکن است بسیار بزرگ باشند – 4 تا 10 سانتی متر یا بیشتر. ممکن است پوست بالای تومور به دلیل بزرگ شدن رگها ، مایل به آبی باشد .اگر تشخیص دادید که این علائم را دارید ، به عنوان فیلودهای خوش خیم نگران نشوید. تومورها را می توان به سادگی از طریق یک عمل و راه های غیرجراحی توسط متخصص زنان و زایمان از بین برد.

8.مشکلات گوارشی

مشکلات گوارشی و بازگشت اسید معده به مری می تواند علت سوزش سينه چپ در زنان شود.اگر این مورد علت درد شما باشد،حتما با علائم دیگری همچون سوزش معده  همراه است.

9.مشکلات تنفسی

هرگونه بیماری و یا عارضه ای که به ریه آسیب برساند و سبب درگیر شدن آن شود،میتواند علت سوزش سينه چپ در زنان شود.با توجه به شرایط کنونی و وجود بیماری کرونا اگرربه این بیماری مبتلا شده اید و احساس سوزش قلب و قفسه سینه را دارید،حتما ضروریست جهت اطمینان از سلامت قلب و ریه تان به پزشک متخصص جهت معاینه قلب و ریه خود مراجعه نمایید.

کلینیک قلب دکتر هومان با دارا بودن انواع تست های تشخیصی و حاذق ترین پزشکان قلب و عروق ، شما را در رسیدن به قلبی سالم وزندگی آرام همراهی خواهد کرد.

شما می توانید جهت نوبت گیری از لینک های ارتباطی موجود در سایت استفاده نمایید.

 همچنین شما می توانید برای آگاهی از تازه های درمان بیماری های قلبی و دیدن فیلم ها و مطالب آموزشی ، از طریق آیکون های سمت چپ وارد صفحه اینستاگرام ما شده و به صورت 24 ساعته با متخصص قلب در ارتباط باشید و سوالات خود را در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید