کلینیک قلب دکتر هومان

بهترین مرکز قلب با حضور برترین متخصصین قلب و عروق
بهترین مرکز قلب با حضور برترین متخصصین قلب و عروق

معجزه درمان واریس

معجزه درمان واریس؛ جلوگیری از خطر آمبولی و سکته قلبی

واریس(Varicose) نوعی بیماری ای است که ممکن است بسیاری از افراد را درگیر کند. این بیماری نوعی اختلال در رگ ها می باشد که در این مقاله توضیحات حائز اهمیتی را در اختیار شما قرار می دهیم. واریس به دلیل ظاهر زشتی که در سطح پوست ایجاد می کند، برای افراد غیر قابل تحمل است این موضوع بیشتر در خانم ها اذیت کننده می باشد.

واریس انواع مختلفی دارد و می تواند با درد نیز همراه باشد. با ما همراه باشید تا با مورد بررسی قرار دادن مواردی همچون معجزه درمان واریس، وازلین برای واریس، درمان Varicose با اسکلروتراپی، درمان واریس با لیزر، روغن برای درمان Varicose زیر نظر متخصص واریس پا در ادامه مقاله به سوالات شما پاسخ داده شود.

معجزه درمان واریس

واریس و معجزه درمان واریس

زمانی که در جریان خون اختلال ایجاد شود، سیاهرگ هایی که وظیفه انتقال خون به سمت بالا یا به عبارت دیگر رساندن خون به قلب را دارند دچار مشکل می شوند. زمانی که سیاهرگ ها دچار اختلال شوند، خون در قسمت پایینی بدن انباشته می شود و این امر موجب می شود که رگ های واریسی به وجود آیند.

رگ های واریس انواع مختلفی دارند و ممکن است در هر فردی به گونه ای باشد. بهترین معجزه درمان واریس که می تواند با رعایت دستورات پزشک بدون بازگشت باشد، درمان واریس با لیزر می باشد.

در بیشتر مواقع هنگامی که افراد با واریس مواجه هستند دردی را احساس نمی کنند اما در برخی دیگر دیده شده است که درد فراروانی به افراد تحمیل شده است بنابراین زمانی که با واریس مواجه می شوید بهتر است برای معجزه درمان واریس نزد پزشک مجربی بروید تا زودتر درمان را شروع کنید و از عوارضی مانند درد شدید و ظاهری زشت بپرهیزید.

تحقیقات نشان داده است که علت واریس به انواع مختلفی بستگی دارد. از جمله مواردی که باعث می شوند واریس به وجود، به شرح زیر می باشد:

 • کسانی که از قرص ضد بارداری استفاده می کنند ممکن است با این مشکل مواجه شوند.
 • تغییرات هورمون ها در زمان بارداری نیز می تواند موجب شود که واریش به وجود آید.
 • کسانی که در خون خود لخته خون داشته اند.
 • زمانی که رگ ها دچار آسیب دیدگی شده باشند.
 • چاقی و اضافه وزن یکی از دلایل به وجود آمدن واریس در پا می باشد زیرا به رگ ها فشار وارد می کند و دچار آسیب دیدگی رگ می شود.
 • بانوانی که پریودشان قطع می شود یا به عبارت دیگر یائسه می شوند، ممکن است دچار واریس شوند زیرا دیگر خون و لخته خون اضافی تخلیه نمی شود و این امر موجب می شود که در هورمون ها تغییراتی به وجود آید.
 • نشستن یا ایستادن طولانی مدت می تواند در جریان خون رگ ها اختلال به وجود آورد و این اختلال موجب شود که واریس به وجود آید.
 • افزایش سن نیز یکی از دلایل مهمی است که بیماری واریس را به دنبال دارد.
 • ژنتیک افراد نیز در بسیاری از مواقع موجب می شود که فرد را دچار بیماری های زمینه ای کند که واریس نیز می تواند از ین طریق در بدن افراد نیز به وجود آید.

انواع رگ های واریسی

همانطور که در پاراگراف های قبل اشاره نموده ایم، واریس انواع مختلفی دارد زیرا ممکن است است علت رخداد آن در هر فردی متفاوت باشد بنابراین زمانی که با شکلات واریسی مو اجه شدید بایستی به پزشک مراجعه نمایید تا بعد از تشخیص نوع واریس و علت آن راهی برای معجزه درمان واریس بیابد و اقداماتی لازم را انجام دهد.

رگ های واریس شامل  رگ های صافن طنابی کوچک، رگ های صافن  طنابی بزرگ، وریدهای عنکبوتی، واریس در ناحیه واژن، واریس های شاخه ای می باشند. این واریس ها در ناحیه های مختلفی روئیت می شوند که در ادامه توضیح می دهیم.

 • واریس در پشت پا
 • واریس بر روی مچ پا
 • واریس در وریدهای پا
 • واریس در ناحیه زانو
 • واریس روی سطح پا
 • واریس در ماهیچه پا

علائم واریس پا و معجزه درمان واریس

همانطور که می دانید تمامی عارضه ها در بدن با علائم به خصوصی خود را نشان می دهند که این موضوع در بیماری های مختلف، تفاوت دارد. در این بخش می خواهیم درباره علائم واریس پا مطالبی را در اختیار شما بگذاریم.

زمانی که افراد با چنین علائمی مواجه شوند بایستی به پزشک متخصص قلب و عروق مراجعه نمایند تا برای درمان و جلوگیری از پیشرفت این بیمای راه معجزه درمان واریس را بیابند و اقدامات لازم را تحت نظر پزشک انجام دهند زیرا با توجه نکردن به این موضوع ممکن است اختلالاتی در ناحیه قلب نیز به وجود آید.

توضیحاتی جامع در رابطه با علائم واریس

 • احساس درد در پشت مفصل زانو
 • گز گز شدن یا سنگین شدن پا ها
 • تغییر رنگ پوست به رنگ قهوه ای
 • خستگی بیش از اندازه و بی علت
 • ورم در ناحیه های مختلف پا
 • گرفته شدن عضلات و درد شدید در این ناحیه
 • احساس خارش و سوزش در نواحی مچ

 

معجزه درمان واریس

واریس نوعی تخریب در ناحیه سیاهرگ می باشد و جریان خون در بروز این بیماری دچار مشکلات شدیدی می شود. این بیماری به دلایل بسیاری به وجود می آید اما درمان نکردن آن می تواند زندگی فرد را به خطر بیاندازد.

البته این مورد در همه افراد صدق نمی کند زیرا گاهی اوقات این تخریب ها سطحی و ساده هستند و پزشک با راهکار های ساده یا درمان های دارویی می تواند این بیماری را از بین ببرد اما در برخی مواقع که این آسیب دیدگی رگ ها شدید باشد و فرد به پزشک مراجعه نکند ممکن است عوارض های جبران ناپذیری را برای خود به وجود آورد. افراد بایستی برای سلامتی قلب و بدن واریس را درمان کنند.

یکی دیگر از مواردی که برای خانم ها بسیار مهم و ضروری می باشد، از بین رفتن شکل ظاهری واریس می باشد زیرا این موضوع در پایین آمدن اعتماد به نفس خانم ها بسیار نقش دارد از این رو خانم ها به دنبال راهی برای معجزه درمان واریس هستند که این معجزه درمان واریس نزد پزشک می باشد.

بیماری واریس و رابطه مستقیم آن با قلب

معجزه درمان واریس می تواند لیزر و درمان دارویی و درمان خانگی باشد اما این معجزه درمان واریس در هر فردی متفاوت است. بنابر این در این بخش با سوالی مانند چه موقع درمان Varicose ضروری است، مواجه می شوید.

 • به طور کل رگ های واریسی همیشه نیاز به درمان ندارند اما به طور کلی زمانی که در ناحیه هایی که واریس پدیدار شده است، زخم به وجود آید یا تورم و درد شدید به همراه داشته باشد بایستی به پزشک مراجعه کنید این موضوع امری ضروری می باشد
 • زمانی که لخته خون تشکیل شود و ناحیه واریس دچار التهاب و قرمزی شده باشد.
 • زمانی که رگ خونریزی کند، فرد باید برای معجزه درمان واریس به صورت ضروری به پزشک متخصص قلب و عروق مراجعه کند.
 • بیماری قارچی و باکتریایی می تواند باعث شود که عفونت در ناحیه رگ به وجود آید و فرد را دچار مشکلات شدیدی کند.

وازلین برای واریس

وازلین برای واریس یا درمان کلی واریس اهمیت آن چنانی ندارد اما می تواند در بهبود پوست بر اثر رگ های واریسی مفید باشد زیرا این ماده خاصیت روشن کنندگی و ترمیم بافت پوست را دارد و همین امر موجب می شود که در درمان Varicose و شکل ظاهری آن بر روی پوست بسیار مفید باشد. بنابراین قبل از استفاده از وازلین برای واریس بایستی ابتدا علت به وجود آمدن واریس را مورد ببرسی قرار بدهید تا با بیماری های قارچی باعث نشود که عفونت به وجود آید.

همانطور که می دانید وازلین برای واریس می تواند مشکلات پوستی را درمان کند و در پی آن برخی حوادث را از بین ببرد بنابراین برای تمامی افرادی که مشکلات واریسی دارند بایستی بگوییم که درمان قطعی واریس توسط وازلین ممکن نیست زیرا وازلین برای واریس ممکن است بتواند فقط مشکلات سطحی پوست را بر طرف کند بنابراین نمی توان گفت وازلین برای واریس نوعی معجزه درمان واریس می باشد زیرا اینگونه نیست و افراد برای درمان بایستی نزد پزشک متخصص قلبو عروق بروند تا راهی مناسب برای درمان بیابند.

جراحی و اسکلروتراپی در معجزه درمان واریس

جراحی می تواند روشی موثر برای درمان Varicose باشد که در بیشتر مواقع این مورد را معجزه درمان واریس می نامند زیرا اگر افراد به صحبت های پزشک در این رابطه گوش کنند و توصیه های لازم را انجام دهند ممکن است است به درمان قطعی واریس کمک کنند. به طورکلی پزشک با انجام آزمایشات لازم می تواند متوجه شود که مشکلات افراد در کدام ناحیه از رگ می باشد و همین امر موجب می شود که بتواند به راحتی اختلالات موجود در رگ افراد را درمان کند.

جراحی واریس همان تخلیه نمودن رگ های تخریبی بدن می باشد که این رگ های تخریبی اصولا در ناحیه لگن و ناحیه مختلف پا روئیت می شوند. جراحی و معجزه درمان واریس روش های مختلفی دارد اما امروزه یکی از مهم ترین روش ها جراحی با آندوسکوپی واریس نام دارد. این روش به پزشک کمک می کند تا ناحیه تخریب شده رگ را به خوبی ببیند و بدون وارد کردن اختلال به رگ های دیگر، رگ های آسیب دیده را خارج کنند.

به طور کلی جراحی معجزه درمان واریس می باشد اما برخی افراد دارای شرایط نبایستی این جراحی را انجام دهند. افرادی که نمی توانند جراحی واریس انجام دهند  بیمارانی هستند که دستگاه جریان خون آن ها ضعیف می باشد و دیابت پیشرفته ای دارند، زنان باردار به دلیل تغییرات هورومونی نمی توانند این جراحی را انجام دهند، افرادی که مشکلات جریان خون در رگ ها را دارند و همچنین سالمندان نیز نمی توانند این جراحی را انجام دهند زیرا ممکن است مشکلات متعدد تری برایشان اتفاق افتد.

در این زمان پزشک برای درمان اسکلروتراپی را جایگزین جراحی و درمان واریس با لیزر می کند. اسکلروتراپی نیز توسط سونوگرافی راهنمایی می شود می تواند واریس های عنکبوتی و عمقی را درمان کند. اسکلروتراپی با تزریق انجام می شود مواد موجود در این تزریق اسکلرانت نام دارد، پزشک با تزریق این مواد به درون رگ باعث می شود که ناحیه آسیب دیده مسدود شود. این روش بدون عوارض می باشد و فرد دچار مشکلات نمی شود و پزشک با توجه به شرایط بیمار و نوع واریس روش های مختلفی را برای معجزه درمان واریس انتخاب می کند.

یکی دیگر راه های کمتر تهاجمی فلبوتومی واریس می باشد که عوارض عمل جراحی را نداشته و انجام آن با استفاده بی حسی موضعی امکان پذیر است. در این روش یک برش ریز بر روی پوست ناحیه ایجاد شده و رگ وارسی با استفاده از یک قلاب از داخل پا خارج می شود.

عوارض بعد از جراحی واریس

همانطور که می دانید تمامی جراحی ها علاوه بر فواید بسیار، عوارض نیز دارد بنابراین بسیاری از افراد نگران عوارض های بعد از جراحی می باشند اما بهتر است بدانید که اگر جراحی واریس با لیرز انجام شود فرد در معرض خطر کم تری قرار می گیرد و با عوارضات جانبی ای که ممکن است بعد از جراحی باز اتفاق افتد رو به رو نشود.

به طور کلی جراحی واریس با لیزر نوعی معجزه درمان واریس می باشد زیرا نه تنها بازگشت آن درصد کمی دارد بلکه بدون تهاجم و بدون درد و خون ریزی می باشد بنابراین زمانی که فرد با رگ های واریسی یا همان رگ های تخریبی مواجه می شود، پزشک درمان واریس با لیزر را توصیه می کند. البته بایستی بدانید که درمان Varicose روش های مختلفی دارد اما امروزه بهترین روش به عنوان معجزه درمان واریس، لیزر می باشد.

در برخی مواقع ممکن است با توجه به شرایط بیمار و انتخاب پزشک فرد جراحی باز انجام دهد از جمله عوارضی که ممکن است بعد از انجام این جراحی رخ دهد به شرح زیر می باشد:

 • ممکن است 30 درصد از عصب فرد تحریک شود و دچار آسیب دیدگی شود و بی حسی در ناحیه های مختلف بدن حس شود.
 • ممکن است در دحین جراحی به بافت لنفاوی صدمه وارد شود.
 • ممکن است در پا لخته خون ایجاد شود و جریان خون در رگ ها را مسدود کند.
 • برخی افراد به بیهوشی و دیگر مواردی که در حین جراحی از آن استفاده می شود آلرژیک دارند بنابراین ممکن است فرد با آلرژیک مواجه شود.
 • ممکن است برای فرد آمبولی ریه اتفاق افتد و این اختلال بسیار خطرناک می باشد و در برخی مواقع ممکن است خطر مرگ را به همراه داشته باشد.
 • یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است فرد را پس از جراحی درگیر سازد خونریزی و عفونت می باشد.

درمان واریس با لیزر

همانطور که در موارد قبل ذکر نموده ایم بهترین راه به عنوان معجزه درمان واریس ، لیزر می باشد بنابراین زمانی که فرد با مشکلات واریسی مواجه می شود بایستی زود تر نزد پزشک برود تا درمان خود را سریع تر انجام دهد. همانطور که می دانید لیزر روشی غیر تهاجمی می باشد و بدون خون ریزی است بنابراین یکی از بهترین روش ها برای از بین بردن واریس به حساب می آید.

درمان واریس با لیزر با جراحی باز تفاوت های بسیاری دارد به عنوان مثال زمانی که فرد واریس را توسط جراحی باز انجام می دهد ممکن است برخی از رگ های تخریب شده را درمان نکند ولی این موضوع در درمان واریس با لیزر صدق نمی کند زیرا درمان واریس با لیزر توسط سونوگرافی انجام می شود و این موضوع امکان آن که رگ تخریبی ای جا بماند را از بین می برد.

یکی دیگر از مواردی که در درمان واریس با لیزر پر اهمیت می باشد، استفاده نکردن از بیهوشی می باشد و این موضوع باعث می شود که عوارض و آلرژی موجود کاهش یابد. درمان واریس با لیزر دوره نقاحت ندارد و فرد می تواند بلافاصله بعد از جراحی راه برود و فعالیت های شخصی خود را انجام دهد.

روغن برای درمان Varicose

از گذشته تا به امروز طب سنتی یکی از بهترین درمان های آسان می باشد و در بین افراد از محبوبیت بالایی برخوردار می باشد بنابراین می توانند با استفاده از روغن برای درمان Varicose استفاده کنند. روغن برای درمان Varicose انواع مختلفی دارد که در این پاراگراف برای شما شرح می دهیم. همراه ما باشید.

بسیاری از روغن های درمانی می تواند واریس های متعددی را درمان کند اما بایستی بدانید که درمان Varicose با روغن های متفاوت می تواند فقط مقداری از این مشکلات واریسی را درمان کند بنا براین نبایستی برای درمان و معجزه درمان واریس به روغن تکیه کنید و بهتر است برای درمان به پزشک متخصص مربوطه مراجعه نمایید.

توجه داشته باشید که روغن برای درمان Varicose تنها از میزان تورم و سنگینی رگ ها می کاهد و تاثیری زیادی در از بین بردن آن ندارد. از جمله نمونه های روغن برای درمان Varicose که می تواند بسیار مناسب باشد به شرح زیر می باشد:

 • روغن زیتون: ماساژ دادن پا توسط روغن زیتون می تواند یکی از بهترین راه کار ها برای درمان Varicose و مشکلات پا باشد این موضوع از گذشته تا به امروز مورد تایید می باشد. همانطور که می دانید این روغن برای تقویت و خون رسانی رگ ها بسیار مفید و مناسب می باشد.
 • سرو: روغن سرو نیز مانند دیگر مواردی که ذکر شد برای جریان خون و التهابات موجود بر اثر واریس بسیار مناسب می باشد اما بایستی بگوییم که این روغن نیز می تواند سندروم بی قراری پا را نیز کنترل کند و نقش موثری در درمان داشته باشد.
 • روغن زنجبیل: این روغن با وارد کردن کرمای مطلوب می تواند درد پا را تسکین دهد و معجزه درمان واریس باشد زیرا علاوه بر این موضوع باعث می شود ورم های موجود بر اثر واریس از بین بروند و درد واریسی کاهش یابد همچنین به تسریع بهبود عارضه بسیار کمک می کند.
 • بابونه: این روغن می تواند با تقویت جریان خون و کم کردن التهابات موجود در پا به بهبود درد واریس کمک کند و جایگاه ویژه ای در بیماران واریسی داشته باشد. روغن بابونه را بایستی قبل از خواب بر روی پا ماساژ دهید تا مشکلات جریان خون به مرور زمان حل شود و درد ناشی از وجود این عارضه تسکین یابد.
 • روغن کندر: این روغن نیز مانند دیگر روغن های نام برده شده می تواند به درمان و تقویت دستگاه گردش خون کمک کند اما از این روغن می توان برای واریس های موجود در ناحیه لگن استفاده نمود زیرا این روغن باعث می شود که در آن ناحیه التهابی رخ ندهد و واریس موجود در لگن فرد با درد همراه نشود.
 • گل بی مرگ: این گیاه نیز برای تقویت دستگاه گردش خون بسیار مناسب می باشد و روغن گل بی مرگ می تواند برای پیشگیری و یا کاهش و بهبودی واریس بسیار مناسب باشد. افراد می توانند با استفاده از روغن های گیاهی به درمان Varicose خود کمک به سزایی کنند اما بهتر است قبل از انجام هر کاری با پزشک متخصص مربوطه مشورت داشته باشند.
 • اسطوخودوس: اسطوخودوس می تواند با ترشح کردن هورمون ضد افسردگی و مواد شیمیایی مشکلات دردی بدن را درمان کند و همچنین باعث می شود که جریان خون در بدن و التهابات موجود در بدن کاهش یابد بنابراین می تواند یکی از روش های موثری برای پیشگیری یا کاهش التهابات واریسی باشد.
 • سیاه دانه: در بیشتر مواقع از روغن سیاه دانه برای درمان رگ های عنکبوتی واریسی استفاده می کنند زیرا این روغن با داشتن آنتی اکسیدان باعث می شود که رگ های خونی تقویت شوند و التهابات موجود در زیر پوست درمان شوند.

علت به وجود آمدن واریس و معجزه درمان واریس چه می باشد؟

به طور کلی دلایل بسیاری برای به وجود آمدن واریس وجود دارد و همچنین راه درمانی برای از بین بردن این عارضه نیز هست. نکته ای که بایستی به آن توجه داشته باشید مراجعه به بهترین پزشک متخصص مربوطه می باشد تا با انتخاب روشی درست به درمان زودتر کمک کند و شما را از خطرات و عوارض های جانبی دور سازد.

زمانی که افراد در ناحیه پاهای خود درد و خستگی احساس کنند و به بی توجه باشند ممکن است به زودتر اتفاق افتادن تخریب رگ ها کمک کنند زیرا این درد ممکن است ادامه داشته باشد و فرد با تغییر رنگ و تورم در ناحیه مختلف پای خود مواجه شود این موضوع نشان دهنده تخریب سیاهرگ در بدن می باشد و روز به روز این تخریب افزایش می یابد و باعث می شود که رگ های تخریبی پاره شده و در سطح پوست پدیدار شوند. رگ های واریس ممکن است به رنگ قرمز، سبز و بنفش دیده شوند.

در این بخش می خواهیم علت رخ دادن واریس را مورد بررسی قرار بدهیم. یکی از مهم ترین دلایلی که باعث می شود در سیاهرگ ها اختلال ایجاد شود ایستادن و نشستن طولانی مدت می باشد زیرا این موضوع جریان دستگاه خون را برهم می زند و دیگر مورد می تواند بالا رفتن سن و تضعیف شدن دستگاه گردش خون باشد.

برخی بیماری های زمینه ای نیز با به وجود آمدن واریس رابطه مستقیم دارند به عنوان مثال دیابت و فشار خون نیز می تواند در به وجود آمدن واریس موثر باشد. طبق تحقیقات انجام شده واریس بیشتر برای خانم ها اتفاق می افتد و این موضوع بسیار برایشان دردناک است. همانطور که با خواندن موارد فوق متوجه می شوید که واریس به دلایل مختلفی رخ می دهد، بایستی بدانید برای پیشگیری از این بیماری اقدامات لازم و فراوانی وجود دارد.

یکی از بهترین و مهم ترین اقدامات لازم برای پیشگیری این عارضه ورزش و تقویت عضلات بدن و همچنین دستگاه گردش خون می باشد. پیاده روی، دوچرخه سواری، شنا، والیبال، دویدن، فوتبال و دیگر ورزش های این چنینی برای پیشگیری واریس بسیار مناسب می باشند.

افرادی که با مشکلات واریسی مواجه هستند می توانند از جوراب واریس برای جلوگیری یا به عنوان معجزه درمان واریس استفاده کنند و همچنین روش های سنتی نیز برای درمان و پیشگیری این بیماری متناسب و تاثیر گذار می باشد اما فراموش نکنین که حتما بعد از مواجه شدن با واریس به پزشک مراجعه نمایید زیرا در برخی مواقع ممکن است درمان نکردن واریس خطراتی را به دنبال داشته باشد.

انتخاب کلینیک و پزشک مناسب برای معجزه درمان واریس

همه افراد ممکن است با چنین مشکلات تخریبی رگ یا همان واریسی مواجه شوند و به دنبال راهی برای درمان باشند. همانطور که در پاراگراف های قبل ذکر نموده ایم معجزه درمان واریس به روش های متعددی انجام می شود اما فردی که دچار عارضه واریس شده است باید در انتخاب کلینیک یا بیمارستان و همچنین انتخاب پزشک آگاه باشد.

پزشک با تجربه و آگاه می تواند با شناخت دقیق آناتومی بدن مشکلات فرد را برطرف کند و همچنین روشی مناسب برای درمان Varicose پیشنهاد کند. یکی دیگر از مواردی که در انتخاب پزشک توصیه می شود این است که پزشک مجرب درصد عوارض موجود بعد از درمان را کاهش می دهد و نمی گذارد فرد آسیب ببیند.

سخن آخر

واریس یکی از عارضه های دردناک با ظاهری زشت می باشد و ممکن است بسیاری از افراد اعم از خانم و آقا را در گیر سازد که این موضوع به دلیل ظاهر زشت برای خانم ها دردناک تر می باشد. همانطور که می دانید معجزه درمان واریس به روش های مختلفی بستگی دارد اما بهترین روش برای درمان قطعی و همچنین معجزه درمان واریس، لیزر می باشد.

با خواندن مقاله فوق متوجه می شوید چه راه کار هایی برای از بین بردن واریس مناسب می باشند و خاصیت روغن برای درمان Varicose و وازلین برای واریس چیست همچنین توضیحات لازم و کاملی را در رابطه با درمان واریس با لیزر را برای شما شرح داده ایم. بهتر است بعد از مواجه شدن با عارضه واریس برای به دست آوردن یک نتیجه ایده آل با هزینه مناسب به یک پزشک متخصص و باتجربه در مراکز تخصصی مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید